Windows 10'un doğru kurulup kurulmadığını anlama

y.EMRE 1905

Hectopat
ASUS FX503VD laptop aldım. İlk kez Windows kurdum. Bu işlerden pek anlamam, öğrenmeye çalışıyorum.
Recep Baltaş'ın rehberinden yardım aldım. Eksik var mı? Kurulması gereken programlar vs.
Bir de internet sayfasını açıp kapatınca 1 saniyelik takılma oluyor. Google Chrome kapatınca sayfanın URL yazma yeri sankı ekranda kalıyor, 1 saniyelik takılma (anlatamadım). Internet Explorer kapatınca da farenin imlecinde 1 saniyelik takılma oluyor.
Denetim masasında neden program yok?
Güncelleme yaptım R@1n diye bir şey geldi. Sanki önceden var mıydı hatırlamıyorum, bu nedir?

Adsız.png

Adsız1.png

Nvidia sürücüsü eski, güncelleyin.
Laptopun sitesindeki sürücüleri kurun, bunun dışında yapmanız gereken bir şey yok.
Sürücüleri kurduktan sonra da takılma olup olmadığı belirtin.

Öncelikle sormam gereken bir soru var, Windows kurulumunu Microsoft'tan mı yoksa başka bir kaynaktan mı indirerek kurulum yaptınız? Eğer başka bir kaynaktan yaptıysanız yeniden güvenilir kaynaktan kurulum yapmanızı şiddetle öneririm.
Güvenilir kaynak ile kurulum yaptığınızı varsayarak ilerleyelim ve Asus FX503VD Driver linkini kullanarak driverlarınızın kurulumunu tamamlayın. Bilgisayarınızı Windows Update yardımıyla güncel tutun, Windows Update size sadece güvenlik güncelleştirmeleri sunmaz. Güvenlik gücelleştirmelerinin yanı sıra, sürücülerinizin güncel kalmasını da sağlayacaktır. İyi formlar.

Takılma sorunu optimus kullanan Dizüstü bilgisayarlarda yaşanıyor.
Bağlantıda sorunun hangi sürüm ile çözüldüğü yazılıyor. O sürüm tam olarak yayınlanıncaya kadar şimdilik idare etmenizi öneririm.
[Çözüldü] Intel + NVIDIA Laptoplarda Anlık Takılma Sorunu

Upload hızın iyi değilse One Drive eşitleme sistemini kapat.

Winrar ücretli bir yazılım sürekli lisans alın uyarısını vermemesini istiyorsan 7-Zip öneririm.
Download

Ayriyeten bakım programı olarak Wise Care 365 öneririm.
Wise Care 365 - Stabilize, Secure and Speed Up Your Windows PC with One Click!

Bağlantılardaki işlemleri uygulayın.
Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları - Technopat
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Oyun DVR ayarını kapatın.
Başlat/Ayarlar/Oyun/Oyun DVR sekmesini açın.
'Ben oyun oynarken arka planda kaydet'' seçeneğini kapalı yapın.
Screenshot_1.png
Videoları izlerken sorun yaşamamak için K-Lite Codec Pack yükle.
Download K-Lite Codec Pack
Kurulumu videoda anlatılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayriyeten Nvidia ile işbirliği içinde olmayan oyunlar Entegre grafik ile çalışacaktır. Onları Nvidia ekran kartı ile çalıştırmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle sormam gereken bir soru var, Windows kurulumunu Microsoft'tan mı yoksa başka bir kaynaktan mı indirerek kurulum yaptınız? Eğer başka bir kaynaktan yaptıysanız yeniden güvenilir kaynaktan kurulum yapmanızı şiddetle öneririm.
Güvenilir kaynak ile kurulum yaptığınızı varsayarak ilerleyelim ve Asus FX503VD Driver linkini kullanarak driverlarınızın kurulumunu tamamlayın. Bilgisayarınızı Windows Update yardımıyla güncel tutun, Windows Update size sadece güvenlik güncelleştirmeleri sunmaz. Güvenlik gücelleştirmelerinin yanı sıra, sürücülerinizin güncel kalmasını da sağlayacaktır. İyi formlar.
Windows kurulumunu Recep Baltaş'ın Windows 10 Türkçe indirme ve kurulum rehberindeki likden indirip kurdum. Microfos'tan UEFI yapıp flaşh belleğe atamadım direk flash bellege yüklüyordu windows'u. Windows' u böyle kullansan sıkıntı yaşarmıyım?

Windows kurulumunu Recep Baltaş'ın Windows 10 Türkçe indirme ve kurulum rehberindeki likden indirip kurdum. Microfos'tan UEFI yapıp flaşh belleğe atamadım direk flash bellege yüklüyordu windows'u. Windows' u böyle kullansan sıkıntı yaşarmıyım?

Umarım bir sıkıntı çekmezsin. Yukarda diğer dostlarımızın anlattığı adımları takip edip bir dene. Denemelerin sonucu sorun hakkındaki raporlaronı da bekliyoruz :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı