Windows 10'un yanına Linux dağıtımı önerisi

Enes3078

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Yer
Malatya
Ben biraz Kubuntu fanıyım da. Ben olsam ya Mint kurardım ya Debian ya da Kubuntu. Tabii arasından tercih sıralaması yapacak olursam "Debian>Kubuntu>Mint" olurdu. Hem arayüz (özelleştirme) açısından hem de stabilite açısından en iyisi Debian olabilir bence.

KS
4

445124

Femtopat
Makaleler
1
Ben biraz Kubuntu fanıyım da. Ben olsam ya Mint kurardım ya Debian ya da Kubuntu. Tabii arasından tercih sıralaması yapacak olursam" Debian>Kubuntu>Mint" olurdu. Hem arayüz (özelleştirme) açısından hem de stabilite açısından en iyisi Debian olabilir bence.

Araştıracağım hocam, bana bomboş gelsin driver desteği bilgisayarımı karşılasın yeter. Dediğim gibi kredi kartıyla alışveriş veya günlük tutma gibi işlerimi orada halledeceğim.

akans

Attopat
Araştıracağım hocam, bana bomboş gelsin driver desteği bilgisayarımı karşılasın yeter. Dediğim gibi kredi kartıyla alışveriş veya günlük tutma gibi işlerimi orada halledeceğim.

Bomboş gelmesini istiyorsanız Arch Linux'a bakabilirsiniz ama kurması çok zor, Arch Linux Installer'lara bakabilirsiniz. Ayrıca Artix Linux da gayet güzel ve boş gelen bir dağıtım.

Davas

Kilopat
Makaleler
23
Yer
İstanbul
Kredi kartı ile alışverişi için gizlilik istiyorsan sadece Linux dağıtımı kullanman yeterli değil. Kredi kartı bilgilerini bir siteye verdikten sonra yapabileceğin bir şey yok. O bilgilerin güvenliği alışveriş yaptığın siteye bağlı. Çoğu site artık bu bilgileri saklamıyor bile, güvenlik sorumluluğuna girmemek için.

Brando

Picopat
Arkadaşlar Debian kurmaya karar verdim ama 300 MB diyor. Şaka mı bu? Vay be.
Debian 300MB değil normalde. Kurulum sırasında size kurmak istediğiniz 'Desktop Environment' soracak. XFCE, KDE, MATE vs. O sırada indirme yapıp kullanmaya başlayacaksınız.

Hatta birden fazla 'Desktop Environment' yükleyebilirsiniz. Ama unutmamak gerekir ki Debian'ın geliştirilmesi GNOME üstünedir. En stabil şekli GNOME'dadır.

Yukarı