Windows 11 22H2 Güncelleme Sonrası Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

AzirTheEmperor

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 11 22H2 Güncellemesini yaptıktan sonra oyunlarda ekran kartımın GPU kullanımının %98-99'dan %40 civarlarına düşmesi sonucunda yaşadığım bir FPS kaybı var. Güncellemeyi kaldırıp eski sürüme döndüğümde ise sorun çözülüyor. Sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim?

Merhaba, Windows 11 22H2 güncellemesini yaptıktan sonra oyunlarda ekran kartımın GPU kullanımının %98-99'dan %40 civarlarına düşmesi sonucunda yaşadığım bir FPS kaybı var. Güncellemeyi kaldırıp eski sürüme döndüğümde ise sorun çözülüyor. Sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim?

Benim GPU sürücümü bozdu güncelleme DDU ile sürüp tekrar kurunca düzeldi o şekilde deneyebilirsiniz.

Benim GPU sürücümü bozdu güncelleme DDU ile sürüp tekrar kurunca düzeldi o şekilde deneyebilirsiniz.
DDU ile bilgisayar Güvenli Modda iken kaldırdım ardından bilgisayarı normal açılış ile açıp GeForce Experince üzerinden en yeni sürücüyü 'Temiz Kurulum' ile kurdum fakat sonuç değişmedi..

İlginç bir şey fark ettim sorun Alt + R yapıp NVIDIA'nın Performans Yer Paylaşımını açtığımda sorun oluşuyor. Onu açmadığım zaman herhangi bir problem yapmıyor. Güncellemeden önce açmam herhangi bir sorun teşkil etmiyordu.

Son düzenleme:
DDU ile bilgisayar Güvenli Modda iken kaldırdım ardından bilgisayarı normal açılış ile açıp GeForce Experience üzerinden en yeni sürücüyü 'Temiz Kurulum' ile kurdum fakat sonuç değişmedi.

İlginç bir şey fark ettim sorun Alt + R yapıp NVIDIA'nın Performans Yer Paylaşımını açtığımda sorun oluşuyor. Onu açmadığım zaman herhangi bir problem yapmıyor. Güncellemeden önce açmam herhangi bir sorun teşkil etmiyordu.

NVIDIA Experience ayarlarından deneysel güncelleştirmeleri etkinleştirmeyi deneyin. CPU kullanımında da bir uyuşmazlık var mı? Mesele yükteyken CPU kullanımı % kaç kullanılıyor.

NVIDIA Experience ayarlarından deneysel güncelleştirmeleri etkinleştirmeyi deneyin. CPU kullanımında da bir uyuşmazlık var mı? Mesele yükteyken CPU kullanımı % kaç kullanılıyor.
Merhaba sorun globalmiş, GeForce Experience 3.26 BETA sürümünü indirince çözüleceğini paylaşmış Nvidia. Ben de onu yükleyince düzeldi. İlginiz için teşekkürler.

Merhaba, Windows 11 22H2 güncellemesini yaptıktan sonra oyunlarda ekran kartımın GPU kullanımının %98-99'dan %40 civarlarına düşmesi sonucunda yaşadığım bir FPS kaybı var. Güncellemeyi kaldırıp eski sürüme döndüğümde ise sorun çözülüyor. Sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim?

Direkt 21H2 geçin benim de işlemci kullanımım %10 geçmiyordu 21H2 geçtim mis gibi be.

Geri
Yukarı