Windows 11 22H2 güncellemesi yüklenmeli mi?

Merhaba, genellikle oyun oynayan ve video izlemek için bilgisayarı kullanan biriyim, bu sabah bu uyarıyı gördüm.
Windows 11'de optimizasyon problemi olduğunu duymuştum, yine de geçmeli miyim? Böyle bir sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1412733

Eki Görüntüle 1412734
Ben uzun zamandır Windows 11 kullanıyorum şuana kadar tek bir sıkıntı yaşamadım. Bir de şöyle bir şey var ki Windows 10 da forza 5 oynarken Ultra ayarlarda 35-40 FPS alırken Windows 11 de bu 40-50ye yükseldi. Windows 11e geçtikten uzun süre sonra yükledim belki de forza optimizasyonları iyilestirmiş de olabilir. Ama içiniz rahatlıkla geçenilirsiniz hem oyun modu da güzel çakışıyor ve bilgisayarın kendisi de çok şık oluyor.

Bilmiyorum hocam bilgisayar 2. el, onlara nereden bakabilirim?

Secure Boot için arama çubuğuna tıklayıp sistem bilgisi yazıp çıkan uygulamaya tıklayıp
"Güvenli önyükleme durumu" kısmını screenshot alın ve buraya ekleyin.
TPM için Search kısmına tpm.msc yazın. Oradaki sayfayı screenshot alın ve buraya ekleyin.

Secure Boot için arama çubuğuna tıklayıp sistem bilgisi yazıp çıkan uygulamaya tıklayıp.
"Güvenli önyükleme durumu" kısmını screenshot alın ve buraya ekleyin.
TPM için Search kısmına tpm.msc yazın. Oradaki sayfayı screenshot alın ve buraya ekleyin.

Alta ekliyorum hemen.
Bu şekilde hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-10 184310.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-10 184310.png
    51,1 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran görüntüsü 2022-06-10 184345.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-10 184345.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 51
Alta ekliyorum hemen.
Bu şekilde hocam.

Bilgisayarı kapatıp BIOS'a girin.

Secure Boot seçeneğini enable yapın.

İşlemci Intel ise PCH-FW configration kısmını enable Firmware TPM yapın. Ayarları kaydedip bilgisayarı Windows'tan açın.

İşlemci AMD ise AMD fTPM configration seçeneğini Firmware TPM yapın ayarları kaydedip bilgisayarı Windows'tan açın.

Bilgisayarı kapatıp BIOS'a girin.

Secure Boot seçeneğini enable yapın.

İşlemci Intel ise pch-FW configration kısmını enable Firmware TPM yapın. Ayarları kaydedip bilgisayarı Windows'tan açın.

İşlemci AMD ise AMD fTPM configration seçeneğini Firmware TPM yapın ayarları kaydedip bilgisayarı Windows'tan açın.

Bunları yapınca Windows 11 uyarısı yeniden gelir mi hocam.

Bunları yapınca Windows 11 uyarısı yeniden gelir mi hocam.

Windows 11 22H2 uyarısı çok yüksek ihtimalle gelir.

Ama uyarı gelmezse aşağıdaki adımları uygula.

Buradan linke tıklayıp Windows Insider'a katıldığınız Microsoft hesabınız ile giriş yapın.

Ardından yönlendirilen sayfadan Windows 11 Release Preview Channel seçeneğine tıklayın.

Ardından dili seçip Windows 11 22H2 ISO dosyasını indirin.

Ardından ISO dosyasına çift tıklayın.

Ardından çıkan DVD sürücüsünden setup.exe dosyasına tıklayın.

Ardından setup uygulamasındaki dosyasındaki adımları uygulayın. Uygulamaları ve dosyaları sakla seçeneğini seçmeyi unutmayın.

Merhaba, genellikle oyun oynayan ve video izlemek için bilgisayarı kullanan biriyim, bu sabah bu uyarıyı gördüm.
Windows 11'de optimizasyon problemi olduğunu duymuştum, yine de geçmeli miyim? Böyle bir sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1412733

Eki Görüntüle 1412734
Windows 11'de optimizasyon problemleri var. Ve 22H2 şuan hepsini düzeltmek için getirilen bir güncelleme. Şuan Windows 11 Pro 22H2 kullanıyorum ve tavsiye de ederim. Sisteminiz de destekliyor. TPM 2.0 ve Secure boot ayarlarını açıp geçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı