Windows 11 22H2 güncellemesinden beklentileriniz nedir?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. 2022 yılında Windows 11 22H2 (Sun Valley 2) güncellemesi çıkacak. Bu güncelleme aynı Windows 10 1511 (Threshold 2) gibi Windows 11'deki bazı eksiklerin tamamlanması için çıkıyor.

Peki sizin bu güncellemeden beklentileriniz nedir? Troll cevaplar atmazsanız sevinirim.

Benim bu güncellemeden beklentilerim şu şekilde;
  1. WinUI performansının iyileştirilmesi. Windows 11 ile Windows arayüzündeki birçok element WinUI sistemine geçti. Bunların arasında Windows Gezgini de mevcut. Fakat WinUI, tasarımı güzelleştirse de performans sorununa neden oluyor. Bu yüzden de Windows 11'de Windows Gezgini ile klasörler arasında gezinti Windows 10'a göre daha yavaş. Umarım Windows 11 22H2 ile bu sorun azalır.
  2. Windows 11 birçok açıdan eksik bir çıkış yaptı. Mesela klavye dili değiştirme menüsünün ve bildirimlerin arka planında Acrylic şeffaflık efekti yok. Bunlar Windows 11 22H2 ile gelecek gibi görünüyor. Fakat en büyük beklentim görev çubuğuna sürükle ve bırak yapabilmek. Windows 11 ile gelen yeni görev çubuğunda maalesef sürükle ve bırak bulunmuyor. Umarım 22H2 ile bu özellik gelir.
  3. Windows 11'de epey bug mevcut. Arayüz kısmında bazı hatalar olması dışında sistemsel bazı hatalar da mevcut. Mesela Windows 11'de güvenli moda girdiğinizde Explorer rastgele olarak çöküyor. Bu sorunu Windows 10 Yapı 21387'de de yaşadım. Ardından epey bir yapı geldi. Hatta Windows 11 çıktı ve epey güncelleme aldı. Fakat sorun hala çözülmedi. Umarım bu sorunlar da 22H2 ile çözülür.
Benim 22H2'den önemli beklentilerim bu şekilde. Sizin beklentileriniz nedir?

Abartılacak kadar kötü değil. Çıktığından beri çok düzeldi. Ben hiç bug görmüyorum. Bazen görev çubuğunda haftada 1-2 kez gariplikler oluyor ama hemen geri düzeliyor.

Desteklenmeyen işlemcimde bile sorun yokken genelde destekleyenlerde mi sorun oluyor anlamadım.
Özellikle laptop kullanlar sorun yaşıyor genelde. Birde 11 için 16GB RAM şart. Hatta belki o yüzden bile olabilir.

Sağ tık geç tepki veriyor, bu düzeltilmeli ve şu sürükleyerek dosya ekleme foto açma gelmeli en önemli olarak. Ek olarak 2. ekranda tarih saat kısmı yok.

Windows gezgini içinde arama yaparken oluşan donma sorunu. İşlem merkezinde gelen mail bildirimlerinden mail uygulamasını açınca donması ve çalışmaması gibi sorunlar var. Bunların düzeltilmesini bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı