Windows 11 22H2 KB5027303 güncellemesi yayınlandı

Merhaba hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Bu sorunum neredeyse 6/7 aydır var. Bilgisayara 2 kez format atmama rağmen hiçbir driver kurmasam bile aynı sorun maalesef devam ediyor. Microsoft foruma konu açtım 5/6 kişi daha aynı sorundan muzdarip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba hocam. Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu sorun en az 6/7 aydır var bu süreçte farklı nedenlerden dahi olsa 2 kez bilgisayara format attım hiçbir driver program kurmasam bile bu sorun devam etmekte.

AMD Ryzen işlemcimi kullanıyorsun?

Monitör olacağını sanmıyorum. Çünkü 1 haftalığına farklı bir monitör kullandım sorun onda da var.

Microsoft foruma açtığım konuya daha bugün gelen bir yanıtı buraya bırakıyorum.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum sadece bu sıkıntıdan sıfır bilgisayarı servise geri gönderdim arena bilgisayar da anlamamış teknisyen ekran bozuk yazmış değişim/iade kararı çıktı. Bilgisayarı genel anlamda beğendiğim ve iade alsam aynısı bile alamayacağım için malum kurlardan ötürü değişim istedim ama değişen bir şey yok. En güncel Windows 11 22H2 OS, en güncel BIOS ve driverlar yüklü ama bu sıkıntı başladığı zaman( ben de uygulamalar arası geçiş ya da masaüstü geçiş ekranı kullandıktan sonra başlıyor bu sıkıntı) Windows Gezgini'ni yeniden başlatmadan düzelmiyor bu sıkıntı kullanımı doğrudan etkilemese de saçma derecede rahatsız edici bu bilgisayarı da göndersem en fazla yapacakları şey iade almak olacak, bilgisayar FreeDOS olduğu için ilk kurulumda ISO'yu en güncelini indirerek kuruyor, bu yüzden 21h2'ye de dönemiyorum, galiba 21H2 de bu sıkıntı yokmuş.

Bende 22H2'ye geçmiştim ve birçok hatadan dolayı Windows 11 RTM 21h2ye döndüm.

Yukarı da yazdığım gibi bilgisayara temiz format attım ve hiçbir driver ekran kartı sürücüsü vs kurmadığım halde bu sorun mevcut.
Kurun sonra dediğim ayarı deneyin. GTX 970 kullanırken aynı sorun bende de mevcuttu. Bu sorun biraz da driver sürümü seçiyor.

Nasıl yaptım eski flashimda ilk beta kanala düştüğü ISO dosyası vardı Insider'dan indirmiştim şu anda 21H2 ISO bulmak zor. Onun üzerinden kurulum yaptım ardından 22000.2057 sürümüne toplu guncellestirmeleri ayarlardan kurdum.

Kurun sonra dediğim ayarı deneyin. GTX 970 kullanırken aynı sorun bende de mevcuttu. Bu sorun biraz da driver sürümü seçiyor.

Teşekkürler hocam. Şu an hem Wallpaper Engine kapattım hem NVIDIA Overlay'ı test edip geri dönüş sağlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı