Windows 11 22H2 KB5027303 güncellemesi yayınlandı

Monitör olacağını sanmıyorum. Çünkü 1 haftalığına farklı bir monitör kullandım sorun onda da var.

Microsoft foruma açtığım konuya daha bugün gelen bir yanıtı buraya bırakıyorum.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum sadece bu sıkıntıdan sıfır bilgisayarı servise geri gönderdim arena bilgisayar da anlamamış teknisyen ekran bozuk yazmış değişim/iade kararı çıktı. Bilgisayarı genel anlamda beğendiğim ve iade alsam aynısı bile alamayacağım için malum kurlardan ötürü değişim istedim ama değişen bir şey yok. En güncel Windows 11 22H2 OS, en güncel BIOS ve driverlar yüklü ama bu sıkıntı başladığı zaman( ben de uygulamalar arası geçiş ya da masaüstü geçiş ekranı kullandıktan sonra başlıyor bu sıkıntı) Windows Gezgini'ni yeniden başlatmadan düzelmiyor bu sıkıntı kullanımı doğrudan etkilemese de saçma derecede rahatsız edici bu bilgisayarı da göndersem en fazla yapacakları şey iade almak olacak, bilgisayar FreeDOS olduğu için ilk kurulumda ISO'yu en güncelini indirerek kuruyor, bu yüzden 21h2'ye de dönemiyorum, galiba 21H2 de bu sıkıntı yokmuş.

Tuhaf vallahi inşallah düzelir.

Merhaba hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Bu sorunum neredeyse 6/7 aydır var. Bilgisayara 2 kez format atmama rağmen hiçbir driver kurmasam bile aynı sorun maalesef devam ediyor. Microsoft foruma konu açtım 5/6 kişi daha aynı sorundan muzdarip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba hocam. Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu sorun en az 6/7 aydır var bu süreçte farklı nedenlerden dahi olsa 2 kez bilgisayara format attım hiçbir driver program kurmasam bile bu sorun devam etmekte.

Hocam o zaman Windows 10'a geçin derim başka çözüm gelmiyor aklıma.

Kurun sonra dediğim ayarı deneyin. GTX 970 kullanırken aynı sorun bende de mevcuttu. Bu sorun biraz da driver sürümü seçiyor.

Hocam sizlere çok teşekkür ederim. Sanırım sorunun kaynağı NVIDIA overlay. Dün akşam kapattım bu sabaha kadar hiç görev çubuğum titremedi. 10 dk önce geri açtım ve 2 kez görev çubuğunun titrediğini gördim. Fakat benim anlamadığım şey bu sorun 22H2 çıktığından beri var NVIDIA bu sorunu hiç fark edemedi mi?

Hocam o zaman Windows 10'a geçin derim başka çözüm gelmiyor aklıma.

Hocam sorun NVIDIA overlay yüzünden kaynaklanıyormuş. Yukarıda bir arkadaşımız kapatmamı önerdi ve görev çubuğu titremesi düzeldi.

Wallpaper Engine dışında başka bir uygulama da sebep oluyor olabilir örnek görev çubuğu saydamlaştırıcı.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sorunu bulduk hocam NVIDIA kaynaklıymış.

Hocam arayüze nasıl alışıcaz ya. Bir yazılımcı olarak geçer geçmez lanet edip geri döndüm 10'a. Sağ Click yapıp "git bash here" veya "open with VS Code" seçeneklerine erişeyim dedim. O da ne, saçma sapan bir menü geliyor ve ekstradan 1 Click daha yapmam gerekiyor. Görev çubuğu zaten biraz daha yüksek olmuş ve aşırı sinir bozucu. Tam ekran başlat yok. Gereksiz animasyonlar, uygulamalar vs saymıyorum bile. 2025'te geçeceğim ama nasıl alışıcam bilmiyorum.

Bunun çözümü var YouTube'dan bakabilirsin çok basit. YouTube'a Windows 11 eski sağ Click menüsü yaz çıkıyor.

Güncellemeyi yaptıktan sonra herhangi bir optimizasyon sorunu oluşur mu oyunlarda? Daha önce bunu W10'da ve W11'de yaşadık. Sizin deneyimleriniz nedir hocam?
ben yaptım ve oyunlarda yaklaşık 20-30 fps düştü ve anlık takılmalar başladı

Geri
Yukarı