Rehber Windows 11 22H2 sürümünde sekmeli dosya yöneticisini aktif etme

Herkese merhaba, biliyorsunuz ki Windows 11 22H2 yayınlandı ancak sekmeli dosya yöneticisi yayınlanmadı ancak vivetool ile nasıl açarsınız onu anlatacağım.
Sorumluluk kullanıcıya aittir.

İlk olarak Vivetool'u indireceğiz.

İndirdikten sonra, işletim sisteminde tam yönetici ayrıcalıklarına sahip olabilmemiz için arşivin içeriğini System32 konumuna çıkarmanız gerekecek.
Arşive sağ tıklayın ve ardından tümünü ayıkla seçeneğine tıklayın. System32 konumunu seçin ve ardından ayıkla öğesine tıklayın.
Bunu yaptıktan sonra, CMD'yi yönetici olarak açmanız ve ardından aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Ardından komut istemcisini yönetici olarak açıyoruz.

vivetool /enable /id:37634385
vivetool /enable /id:39145991

Kodları yazdıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Sekmeli dosya yöneticisi

1663946979483.png

Böylece 22H2 sürümünde sekmeli dosya yoneticisini aktif etmiş olduk.
Bir sonraki rehberde görüşmek üzere.
Uppermosthide28.

vivetool /disable /id:37634385

vivetool /disable /id:39145991

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen o kodları vereyim hocam.

vivetool /disable /id:37634385
vivetool /disable /id:39145991
Kaldırma işlemi de başarılı. Bu kodların konu içeriğine de eklenmesi için moderasyona bildirirseniz süper olur.

Tekrar teşekkürler. Emeğinize sağlık. 👍

Çok teşekkürler sorunsuz oldu ama hala sıkıntılı. Biraz daha gelişmesi gerek. Şimdilik kaldıracağım.

Siz bilirsiniz hocam.

Bazi sıkıntıları var dediğiniz gibi.

Arkadaşlar benim paylaşmış olduğum gönderideki yonetem çalışmadı ise 2.yontem olarak kullanabilirsiniz.

@Xantern

Son düzenleme:
Geçen gün devre dışı bırakmış olmama rağmen bugün tekrardan sekme özellikleri açıldı. Sonrasında aşağıdaki konuda bahsettiğim sorunu yaşamaya başladım:

Sekme özelliğini tekrar devre bışı bıraktım ve bu sefer ViVeTool dosyalarını da kaldırdım. Twitter sorunu çözüldü.

Bilginize.

Geçen gün devre dışı bırakmış olmama rağmen bugün tekrardan sekme özellikleri açıldı. Sonrasında aşağıdaki konuda bahsettiğim sorunu yaşamaya başladım:

Sekme özelliğini tekrar devre bir şey bıraktım ve bu sefer vivetool dosyalarını da kaldırdım. Twitter sorunu çözüldü.

Bilginize.

Hocam geri bildirim merkezine gönderin. Hata yasamaniza üzüldüm. Kusura bakmayın benim hatam ise.

@AJFA

Kusura bakmayın benim hatam ise.
Sizin hatanız değil tabii ki. Benim sistemimde böyle bir tepki verdi, bir başkası sorunsuz kullanabilir sekme özelliğini. Ben bilgilendirme yapıyorum.

Düzenleme: Az önce sekme özelliği tekrar aktif oldu ve konuda bahsettiğim problem tekrardan başladı. Twitter kullanıyorsanız sekme özelliğini aktif etmemenizi öneririm.

Son düzenleme:
Windows 11'imde birkaç sorun vardı, temiz kurulum yaptım. Şuan kullanabiliyorum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı