Rehber Windows 11 22H2'de IE 11 açmak

Bir de amcamın bilgisayarı çok eski olduğu için 2016 Ocağa kadar Windows XP kullanırdım flash oyun bile açmıyor amcam yeni laptop verdikten sonra 8.1 kullanmıştım.

Hocam elinize sağlık ama Windows 11 ve Internet Explorer hani. Ben en son Windows 8.1 de UWP Explorer kullanmıştım. Arayüzü güzel diye.

Bunu yapmamın çok ironik bir sebebi var.🤣👍
İşte sebebi:

Microsoft, Windows 11 ile Internet Explorer'ın tamamen Windows'dan kaldırdığını ve Microsoft Edge'deki IE Modu'nun Internet Explorer'ın yerine geçtiğini söylemişti.

Ben adımları yaparak IE 11'i Windows 11 22H2 ile çalıştırabildim.
Böylece Microsoft'un aslında IE'yi silmediği sadece IE'yi Windows 11'den gizlediği ortaya çıkmış oldu.😁😄

Bunu yapmamın çok ironik bir sebebi var.🤣👍
İşte sebebi:

Microsoft, Windows 11 ile Internet Explorer'ın tamamen Windows'dan kaldırdığını ve Microsoft Edge'deki IE Modu'nun Internet Explorer'ın yerine geçtiğini söylemişti.

Ben adımları yaparak IE 11'i Windows 11 22H2 ile çalıştırabildim.
Böylece Microsoft'un aslında IE'yi silmediği sadece IE'yi Windows 11'den gizlediği ortaya çıkmış oldu.😁😄

Doğru. Internet Explorer hiçbir zaman kaldırılmadı, sadece gizlendi. En önemlisi de 2050 yılında dahi Internet Explorer kaldırılamayacak. Çünkü bir sebebi var.

Ben de Chrome kullanıyorum ama Chrome'u kötü bulanlar, Microsoft fanları ve IE bağımlıları kullanabilir.
Microsoft fanları Edge kullanır ama Edge kullanmak için fan olmaya gerek yok. En iyi chromium tabanlı tarayıcı.

Geri
Yukarı