Windows 11 22H2 hala sorunlu mu?

eyre

Hectopat
Katılım
6 Aralık 2020
Mesajlar
4.601
Makaleler
2
Çözümler
36
Şu anda 21H2 kullanıyorum. 22H2'nin bir aralar çok sorunlu olduğu hakkında bayağı konular görmüştüm. Sorunlar çözüldü mü? Ona göre geçmeyi düşünüyorum.
 
Bir sorun göremedim. Tek problem Görev Yöneticisi üzerinde. Bazen isimler ve işlemler yanlış yerde gözüküyor. Ek olarak koyu tema aktifken CPU gibi %100 kullanılınca CPU yazısı siyah gözüküyor. Ancak Insider yama notlarına baktım. Bir sonraki yama ile çoğu hata düzelecekmiş Görev Yöneticisi'nin.

[Görev Yöneticisi]

  • Görev Yöneticisi ayarları sayfasında tema değişiklikleri uygulandığında işlemler sayfasının veri içeriği alanının bir kez yanıp sönmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Görev Yöneticisi ayarları sayfasından uygulandığında bazı iletişim kutularının doğru temada işlenmemesi sorunu düzeltildi.
  • Performans sayfasının bellek bölümündeki özelliklerin, görüntülenecek alan olmasına rağmen kesilmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Performans sayfasındaki grafik renklerinin saydamlığı azaltıldı ve kenarlıkların daha fazla öne çıkmalarına yardımcı olacak şekilde ayarlandı.
  • Görev Yöneticisi'nin çökmesine neden olan birkaç sorun düzeltildi.
  • Arama kutusuna F yazmak şimdi tekrar çalışmalıdır.
  • Artık gezinti bölmesi görünmeden önce Görev Yöneticisi'nin bu kadar geniş olmasını sağlamanız gerekmez.
  • Metin ölçeklendirmesi artırılmışsa, arama kutusu artık başlık çubuğu metniyle çakışmamalıdır.
  • Metin ölçeklendirme artırıldığında iletişim kutularındaki metinlerin kesildiği durumları ele almak için bazı ince ayarlar yapıldı.
  • Başlık çubuğunun belirli bölümlerinin pencereyi sürüklemek için kullanılamaması sorununu giderir.
Kaynak: Announcing Windows 11 Insider Preview Build 25290
 
Terminalin açılışta 3-5 kere açılıp kapanması hariç bir sorunu yok. Onu da bir süredir yapmadı kendi kendine düzeldi mi ne oldu bilmem. 21H2'de bir sorun yoksa 22H2 de sorun çıkartmaz. 21H2 sorunluysa 22H2 de sorunlu devam eder. Benim 3. kez kurulumda gözlemlerim böyle.
 
Terminalin açılışta 3-5 kere açılıp kapanması hariç bir sorunu yok. 21H2'de bir sorun yoksa 22H2'de sorun çıkartmaz. 21H2 sorunluysa 22H2'de sorunlu devam eder. Benim 3. kez kurulumda gözlemlerim böyle.

Terminal olayını 21H2'de gözlemliyorum hala.

Yorumlarınız için teşekkürler, muhtemelen geçeceğim.
 
Şu anda 21H2 kullanıyorum. 22H2'nin bir aralar çok sorunlu olduğu hakkında bayağı konular görmüştüm. Sorunlar çözüldü mü? Ona göre geçmeyi düşünüyorum.

Ben 22H2 geldiği an laptopa güncelleme geldi yükledim 7 aydır kullanıyorum 1 kere bile mavi ekran yemedim ama böyle internette gezerken pat diye donup kapanıyor driverlerden kaynaklımı bilmiyorum ama böyle bir sorun var driver sürücülerim hepsi güncel Windows'um orijinal lisanslı
 
Geri
Yukarı