Windows 11 5GB RAM kullanıyor

Arkadaşlar ben mi yanlış anladım yoksa Windows 11 5GB RAM mi yiyor? Yeni bilgisayar alacağım. Dayım bugün 11 kurdu. Ben 10 yükle dedim. Dedi senin flasa da 11 atıyorum.

Eki Görüntüle 1928184
Evet windows 11 5GB RAM tüketiyor. Ben anormal bir durum görmedim?

Aynı miktarı kullanmıyor benim bilgisayarımda Windows 10 2,5 GB RAM kullanırken Windows 11 4GB RAM kullanıyor.
Burada senin RAM miktarın önemli. 4GB RAM kullanıyorsan Windows 11 3GB RAM tüketir daha yavaş çalışır. 16GB RAM kullanıyorsan 4-5GB tüketir daha hızlı çalışır.

Evet biraz fazla bende baktım Windows 10 2.8 GB kullanıyor şu an 36 GB RAM var ve Windows 11-Windows 12 çıkana kadar kullanmanı önermem bu hep böyledir.
Windows 10 gayet iyi bence. Eğer işlemcin 11,12,13.nesil değilse windows 10 iyidir. 10.nesil üstü işlemcin varsa windows 10 önermem. Yeni nesil işlemciler windows 11'e göre optimize ediliyor.

Bak kardeşim oyunlarda kafanın rahat olmasını istiyorsan. Drop sorunu Yüksek ram kullanımı sorunundan kurtulmak istiyorsan, Windows 11 ghost spectre kur. Boşta 1,5gb ram kullanıyor. Ve O kadar az hizmet çalışıyor ki, işlemci tabanlı oyun olan valorantta 27 fps arttı. Bu demek oluyor ki windows'un hizmetleri işlemciyi çok meşgul ediyor. Ama elden geçirilmiş windows"lar Her zaman güvenilir olmuyorlar. Ben risk alıp kurdum. 3 aydır yağ gibi çalışıyor kasam.Denemeni öneririm.
Tiny 11, RevOS Vb... Denedim sıkıntı olmuyor güvenlik konusuna gelirsek zaten kontrol sende yinede 3.parti hazırlanan iso lara güvenmiyor olabilirsin

Evet windows 11 5GB RAM tüketiyor. Ben anormal bir durum görmedim?

Burada senin RAM miktarın önemli. 4GB RAM kullanıyorsan Windows 11 3GB RAM tüketir daha yavaş çalışır. 16GB RAM kullanıyorsan 4-5GB tüketir daha hızlı çalışır.

Windows 10 gayet iyi bence. Eğer işlemcin 11,12,13.nesil değilse windows 10 iyidir. 10.nesil üstü işlemcin varsa windows 10 önermem. Yeni nesil işlemciler windows 11'e göre optimize ediliyor.
Peki windows 11 farkli alışabilirmiyim mesela altab ta masaüstu varmi windows 10da en zorlandigim sey altabda masaustu olmamasi

Peki windows 11 farkli alışabilirmiyim mesela altab ta masaüstu varmi windows 10da en zorlandigim sey altabda masaustu olmamasi
Ne demek istediğini anlamadım hocam? Biraz daha net yazar mısınız?

Ne demek istediğini anlamadım hocam? Biraz daha net yazar mısınız?
Hocam mesela csdeyken altab yapiyordum sadece cs cikiyordu windows 7 deki gibi masaustu cikmiyor windows 11 de varmi bu ozellik

Geri
Yukarı