Windows 11 5GHz ağlara bağlanmıyor

RRechz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeaPad 3 (15ALC6) /AMD Ryzen 5 5500U with Radeon Vega 7 2GB Graphics /8GBram /512GB SSD
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
Intel 512GBSSD
Ekran kartı
Radeon Graphics
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500U
Laptop da yüksek boyutlu verileri kablosuz olarak bir telefona aktarmam gerekti. Google nearby share ile 2.4GHz Wi-Fi'de en fazla 3, 0 MB saniye de hızla atıyordu. Dedim telefondan her iki cihaza köprü oluşturayım 5GHz ile ki iki cihazda destekliyordu. Telefona hotspot ağını bağladım fakat iş laptopa gelince görmemeye başladı kapat aç yapıp duruyorum ama nafile görmüyor. Sonra bağdaştırıcı ayarlarına girdim oradan ıeeee 802.11a/n/ac seçtim. Sonra Wi-Fi listesinde hotspot ağım göründü ama bu sefer de bağlanmıyor. Sürücü kaldır indir laptop aç kapa yaptım ama yok işe yaramıyor. Çözüm olarak cihaz üreticisini aradım birkaç cözüm sundular yine olmadı en son format at belki düzelir dediler yine olmadı bu sefer de garanti kapsamındaysa servise gönderin varsa sorun düzeltirler dedi. Bende biraz daha araştırayım belki sorunu çözebilirim diye düşündüm. Microsoft forum sayfasına gittim yazdım ama orada da maalesef çözüm bulamadım. Burada ki hocalarım, konu hakkında bilgili biri bana yardım edebilir mi?

Laptop hakkında;
Model: Lenovo IdeaPad 3 (15ALC6)
Ağ bağdaştırıcı markası: Realtek.
Ağ bağdaştırıcısı modeli Realtek 8822CE Wireless lan 802.11AC PCI-e nıc.
Telefon: Google pixel 5

Son düzenleme:
hocam belki telefon ayarları hakkında bilgisi olan biri varsa diye söyledim. Bu neden garibinize gitti ki?

Hocam sorun yaşadığım işletim sistemi Windows 11, bağlanmak istediğim ağ Telefon ağı. Diğer forumlarda belirtmeme rağmen bağlanmak istediğim ağı Modem ağı olarak düşünüyorlar. Burada da öyle bir sorun olmaması için yazdım 😅

Durum güncellemesi: Sorun hala devam etmekte. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Geri
Yukarı