Çözüldü Windows 11 ağ ve ses simgesine tıklanınca sadece ses menüsü açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
RAM
Kingston 4 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO 250 GB
Ekran kartı
GT 430
Anakart
P5KPL-SE
İşlemci
Intel Core 2 Duo E7500
Merhaba, Windows 11 birkaç saat önce geçtim. Normalde, galiba ses ve ağ simgesi birleşik yani tıkladığım zaman öyle gözüküyor. Buraya tıkladığım zaman ağ menüsü açılmıyor, sadece ses menüsü gösteriyor. Normal bir şey olabilir, bilmediğim için soruyorum. Ağ menüsü falan ayrı açılmıyor mu Windows 10 gibi?

1657387694779.png

Mesela, Windows 10 kullanınca ses menüsü ve ağ menüsü birleşik değildi. Ağ tıklayınca normal ağ menüsü açılıyordu bağlantı var yazısı ile. Ses tıklayınca normal ses menüsü açılıyordu. Sizde de böyle mi? Birkaç hizmet kapattım, onlardan şüpheleniyorum.

Çözüm
1657393194659.png

İşaretlediğim kısma tıklayıp, sonrasında ekle deyip, istediğiniz seçeneği (mesela ağ) o ekrana sabitleyebilirsiniz.

Örneğin ben kendime göre düzenledim, Wi-Fi ve Bluetooth seçeneklerini orada bırakıp diğer seçenekleri kaldırdım:

1657393294059.png

Kısacası bu bir hata değil, Windows 11'in arayüzü böyle.
@408157
Merhaba, Windows 11 birkaç saat önce geçtim. Normalde, galiba ses ve ağ simgesi birleşik yani tıkladığım zaman öyle gözüküyor. Buraya tıkladığım zaman ağ menüsü açılmıyor, sadece ses menüsü gösteriyor. Normal bir şey olabilir, bilmediğim için soruyorum. Ağ menüsü falan ayrı açılmıyor mu Windows 10 gibi?

Eki Görüntüle 1446340

Mesela, Windows 10 kullanınca ses menüsü ve ağ menüsü birleşik değildi. Ağ tıklayınca normal ağ menüsü açılıyordu bağlantı var yazısı ile. Ses tıklayınca normal ses menüsü açılıyordu. Sizde de böyle mi? Birkaç hizmet kapattım, onlardan şüpheleniyorum.

Klasik Windows 11 problemlerinden. Beğenmediyseniz eski Windows sürümlerini düşünebilirsiniz.

Artı -2 Eksi
Son düzenleme:
Hata gibi duruyor. Çünkü Windows 11 kullanırken ses ve internet paneli ayrı açılıyordu diye hatırlıyorum.

Güncelleme gelince değişmiş olabilir mi acaba? 2 kere Windows 11 yükledim. Hatta, 3 sayılır. Nedense böyle. Keşke Windows 11 kullanan birisi kesin cevabı yazsa.

1657393194659.png

İşaretlediğim kısma tıklayıp, sonrasında ekle deyip, istediğiniz seçeneği (mesela ağ) o ekrana sabitleyebilirsiniz.

Örneğin ben kendime göre düzenledim, Wi-Fi ve Bluetooth seçeneklerini orada bırakıp diğer seçenekleri kaldırdım:

1657393294059.png

@408157

Çözüm
Windows 11 hatası mı bilmiyorum, daha yeni geçtim. Pek fazla bir şey yapmadım. Windows 11'in kendi özelliği olabilir diye düşünmeye başladım. @Leon Dayı, @489798, @AJFA, @Adam_88 sizde de öyle mi?

Baktığımda değildi. Windows 11'den manuel olarak ekliyoruz. Artık 8.1 kullandığım için 11 ile pek bir şey hatırlamıyorum.

Windows 11 hatası mı bilmiyorum, daha yeni geçtim. Pek fazla bir şey yapmadım. Windows 11'in kendi özelliği olabilir diye düşünmeye başladım. @Leon Dayı, @489798, @AJFA, @Adam_88 sizde de öyle mi?

Hocam geç yanıt için özür dilerim, tatildeyim görmedim. Sorunuza gelecek olursak Windows 11'de bu bir hata değildir. Windows 10'daki gibi ayrı kısım burada yoktur. İsterseniz sağ tık yaparak ağ ayarlarını kolaylıkla açabilirsiniz. 🙂

Eki Görüntüle 1446445

Eki Görüntüle 1446457

@408157

Ayrı ağ kısmı menüsü yok değil mi? Ağ ve ses simgesine tıklanınca sadece ses menüsü açılıyor. Doğru mudur?

Geri
Yukarı