Windows 11 anahtarı almak şart mı?

Neden Home yapmak istiyorsunuz?

Eğer performans falan diye yapmak istiyorsanız onlar tamamen zırva. Home ile Pro arasında bir fark yok.

Ayrıca Pro anahtarı ile Home bir Windows'u etkinleştirirsen güncelleme ile seni Pro olan versiyona yükseltecek. Ama Home anahtarı ile de Pro Windows'u etkinleştiremiyorsun.
11 proda kullanmayacağım çok fazla gereksiz özellik var home bana fazlasıyla yetecek zaten.

Hocam ben 10 keyi alıp onu 11'e yükselteceğim bana yükseltirken home/pro diye soracak mı?

Şu an Pro kullanıyorsunuz değil mi?

Windows 11'i Home olarak sıfırdan kurabilirsiniz. Çünkü yükseltme yaptığınızda Windows sizin olduğunu sürüm üzerinden sizi Windows 11'e taşıyacak. Yani Windows 10 Pro'dan Windows 11 Pro'ya geçeceksiniz.

Önemli verilerinizi yedekleyin ve bir tane en az 8 GB USB bellek bulup Windows 11 kurulum USB'si hazırlayın. Windows 11 Home'a temiz kurulum ile geçin. Ondan sonra Key'i etkinleştirirsiniz.

Şu an Pro kullanıyorsunuz değil mi?

Windows 11'i Home olarak sıfırdan kurabilirsiniz. Çünkü yükseltme yaptığınızda Windows sizin olduğunu sürüm üzerinden sizi Windows 11'e taşıyacak. Yani Windows 10 Pro'dan Windows 11 Pro'ya geçeceksiniz.

Önemli verilerinizi yedekleyin ve bir tane en az 8 GB USB bellek bulup Windows 11 kurulum USB'si hazırlayın. Windows 11 Home'a temiz kurulum ile geçin. Ondan sonra Key'i etkinleştirirsiniz.
Tamamdır hocam sağ olun çok teşekkürler.

Adam kms kullanıyorum dememiş ki? :D Korsan kullanıp kullanmadığını nereden biliyorsunuz?

Kardeş bu arada hiç key satın almakla vs uğraşmak istemiyosan win10'da geçerli olan komut satırından birkaç komut girerek Windows'unu aktifleştirebilirsin. Tabii o da kms kullanıyor ama en azından bilgisayarına crack vs gibi saçma sapan şeyler atıp bilgisayarını direkt çöp etmiyor. Ben cmd den aktifleştirmiştim açıkçası hiçbir sorun olmadı hatta hollanda'da yaşayan bir arkadaşımdan o tavsiyeyi aldım, düşün orada bile key almıyolar :D
Adam windows orijinal değil demiş etkin değil dememiş. Bende ordan KMS den aktifleştirdiğini düşündüm.
Neden Home yapmak istiyorsunuz?

Eğer performans falan diye yapmak istiyorsanız onlar tamamen zırva. Home ile Pro arasında bir fark yok.

Ayrıca Pro anahtarı ile Home bir Windows'u etkinleştirirsen güncelleme ile seni Pro olan versiyona yükseltecek. Ama Home anahtarı ile de Pro Windows'u etkinleştiremiyorsun.
Home ile pro arasında dağlar kadar fark var. Proda gereksiz bir sürü iş servisleri grup ilkeleri falan var. Performansı aşırı düşüren etkenler.

Home ile Pro arasında dağlar kadar fark var. Pro'da gereksiz bir sürü iş servisleri grup ilkeleri falan var. Performansı aşırı düşüren etkenler.

Kendi sistemimde deneyip baktım. Hiçbir fark yok. Gereksiz özelliklerin olması ve bunların Home'da olmaması bir şey değiştirmiyor.

Değiştirse bile:

Performansı aşırı düşüren etkenler.

Bu kadar değiştirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı