Windows 11 Android uygulama desteği nasıl kullanılır?

WukuWukong

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB, 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
Intel iris Xe
İşlemci
İntel i5 1135G7
Şubat güncellemesi ile android uygulama kullanımı açıldığını öğrendim fakat kullanamıyorum (nasıl kullanıldığını bilmiyorum). Son güncellemeleri vb. yaptım zaten amazon'un bir uygulamasını kullanıyormuşuz bu arada onu öğrendim ama o uygulama Microsoft store'da yok neden?

Şubat güncellemesi ile Android uygulama kullanımı açıldığını öğrendim fakat kullanamıyorum (nasıl kullanıldığını bilmiyorum). Son güncellemeleri vb. yaptım zaten Amazon'un bir uygulamasını kullanıyormuşuz bu arada onu öğrendim ama o uygulama Microsoft Store'da yok neden?

Normal de var fakat şu an Türkiye'de sunulmuyor. Yakında Türkiye'ye gelecek.
Kullanımı ise kolay. Amazon App Store hesabınız var ise giriş yaparak normal Play Store'e uygulamasından uygulama indiriyormuş gibi indirip kullanabilirsiniz. Şu an 1000'e yakın uygulama kullanılabilinir durumda. Daha fazla kullanmak istiyorsanız Play Store kurabilirsiniz. Gerekli rehberler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanımı ise kolay. Amazon App Store hesabınız var ise giriş yaparak normal Play Store'e uygulamasından uygulama indiriyormuş gibi indirip kullanabilirsiniz. Şu an 1000'e yakın uygulama kullanılabilinir durumda. Daha fazla kullanmak istiyorsanız Play Store kurabilirsiniz. Gerekli rehberler var.
Hocam rehberi atabilir misiniz acaba?

Bizzat kendim hazırladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bunun yerine 3. parti emulator kurmanızı tavsiye ederim zira Windows'taki Android olsun WSL olsun hepsi Hyper-v emulasyonundan ibaret ve kimse bu Windows'un Android emulatöründen hoşnut değiller crashlar ve performans kaybı yaşanabiliyor.

Bizzat kendim hazırladım.
Hocam sistem stabilitesini bozmuyor değil mi?
Bence bunun yerine 3. parti emulator kurmanızı tavsiye ederim zira Windows'taki Android olsun WSL olsun hepsi Hyper-v emulasyonundan ibaret ve kimse bu Windows'un Android emulatöründen hoşnut değiller crashlar ve performans kaybı yaşanabiliyor.
Evet. 3. parti emulatörler aşırı farklı. Uçuyorlar (!)

Türkiye'de yanlızca App Store kullanılmıyor, .apk kurabiliyorsun.

Şu anda Amazon App Store indirilebiliyor fakat hata veriyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Dosya Ekleri

• sa.jpg
    sa.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 47

Geri
Yukarı