Windows 11 aniden donuyor

Furkan06310

Hectopat
RAM
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Predator Black DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram
SSD veya HDD modeli
Corsair 120GB ssd ve Wd Blue 1tb Harddisk
Ekran kartı
Palit GTX 1650
Anakart
asrock b450m pro4
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar 1 hafta önce Windows 10'dan 11 geçiş yaptım. Temiz kurulum yaptım. Valorant girerken Alt+Tab da gezerken PC donuyor. Hiçbir şeye dokunamıyorum. Her zaman olmuyor. Bir kere de Twitter da gezerken bir fotoğrafa tıkladığımda geldi başıma. Bir hata vermiyor. Arkada Spotify çalıyor ve oyunun sesi geliyor lakin hiçbir yere tıklayamıyorum. Mouse hareket ediyor. Klavyeden CTRL + alt + del tıkladım. Win + sh, ft + crtl +b tıkladım ama hiçbiri işe yaramadı. Mouse imlecinde yükleniyor işareti gözüküyor ama nafile. Ne mouse ne de klavyeyi kullanabiliyorum. Monitörü kapatıp açtığımda ise siyah ekran oluyor. PC kasadan rest atmam gerekiyor. PC normal şartlarda hızlı ve memnunum. Windows 10 da iken böyle bir sorun yoktu. Bu arada format attım 2 kere ama çözüm olmadı. Lüten yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç. Insider Prewiew derlemeleri kullanıyor musunuz yoksa 22000.652 mi?
Hayır kullanmıyorum. Win 11 de var mı ?
Ryzen CPU zamanlayıcılarında Windows 11'de sorun var. AMD bir düzeltmenin yayınlanacağını belirtti ama tam tarih belli değil.

Ek Bilgi: AMD confirms TPM issue is causing problems for some Windows 11 PCs - but the fix isn't ready yet | ZDNet
O zaman tekrar 10 geçeyim. Teşekkür ederim

Geri
Yukarı