Windows 11 bilgisayara zarar verdi

Sizin bilgisayarı bozan şey windows 11 uyumsuz sürüclüler olabilir. Windows'u yükledim iş bitti mantığıyla olmaz. Sürücüler çok önemlidir. Hem Windows 11 sadece görsel olarak editlenmiş bir windows 10, genel olarak hiç fark yok.

Merhaba,
Gigabyte marka anakartınızın modeli nedir?
A320M-S2H modeli hocam

TPM modülünü bypass ederek zaten başta hataları göze almışsın. Windows bunu kendide söylüyor. Bilgisayarı desteklemeyip, yine de yüklemek isteyenlerin başına böyle sorunlar geliyor.

TPM modülünü bypass ederek zaten başta hataları göze almışsın. Windows bunu kendide söylüyor. Bilgisayarı desteklemeyip, yine de yüklemek isteyenlerin başına böyle sorunlar geliyor.
Arkadaşlar anakart garantiden geldi, bios atmışlar o sayede düzelmiş bu TPM yi varmış gibi göstermeye çalışırken oldu sanırsam pc nizde TPM yoksa böyle yollara başvurmayın yoksa sizde uğraşırsınız (garantiye verene kadar bin cebelleşme alana kadar bin Cebelleşme) yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Arkadaşlar anakart garantiden geldi, BIOS atmışlar o sayede düzelmiş bu TPM'yi varmış gibi göstermeye çalışırken oldu sanırsam PC nizde TPM yoksa böyle yollara başvurmayın yoksa sizde uğraşırsınız (garantiye verene kadar bin cebelleşme alana kadar bin Cebelleşme) yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Hocam BIOS sürümünüzde sorun olabileceğini belirtmiştim. Zira Windows işletim sistemi BIOS'a müdahale edemez. ByPass işlemi yaptığınızda da işletim sistemini kandırırsınız BIOS yeni bir ayara kavuşmaz. Yani TPM olması veya olmamasıyla alakalı değil aynı şekilde TPM için bypass yapmanız ile de alakalı değil. Bu sorunu Windows 10 kurulu olsa da yaşayacaktınız. Bu bir BIOS sorunudur olabilir. Ancak suçlu olarak burada Windows'u göstermeniz yanlış olur. Zira konu Windows'tan tamamen bağımsız. Dediğim gibi iki farklı işletim sisteminden bahsediyoruz birisi BIOS (Anakart işletim sistemi ) birisi Windows (bilgisayar ve parçaları ortak kullanarak çalışan işletim sistemi ) orijinal Windows bilgisayarınıza zarar vermez.

Geri
Yukarı