Çözüldü Windows 11 bir anda çift işletim sistemi oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DnzCgn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem 1:
İ5 13400F / ZOTAC GeForce RTX 4060 Ti TWIN EDGE 8GB / GIGABYTE H610M H V2 / GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz x 2 / Crucial 1TB P3 Plus (5000/3500) / RAMPAGE CARİSHMA MESH
Sistem 2(G911)
İ7 11800H / RTX 3060 / Kioxia Exceria G2 1TB / Crucial 16 GB 3200 MHz DDR4 CT16G4SFRA32A / Windows 11 Home Single Language
Meslek
Junior Dev.
Merhaba bilgisayarımdan Avast'ı kaldırmak için Avast'ın kendi sitesinden avastclear.exe isimli bir dosya indirdim. İlk önce kendi kendine bilgisayarımı yeniden başlattı ve yaklaşık yarım saat yeniden başlatmadı kaldı. Sonrasında bilgisayar otomatik olarak güvenli moda geçti. Bilgisayar güvenli moda geçtiğinde Avast clear menüsü ve birkaç bilgilendirme yazısı harici hiçbir şey yoktu. Avast'ı başarı ile kaldırdım ancak bilgisayarı kapatmak için herhangi bir şey yoktu tam tuştan kapatacaktım sistem zaten çöküp yeniden başladı. Sistem açılırken önüme işletim sistemi seçme ekranı çıktı ve Windows 11 ile Avast antivirus clear uninstall olarak 2 adet seçenek çıktı. Şu anda sistemde yaptığım ayarlar sıfırlanıyor kendi kendine sistem kapanıyor. Bu durumu format atmadan nasıl çözebilirim?

Not: Halen sadece C:/ diski var ve boyutu aynı.
Bilgisayar: Excalibur g911.
Avast antivirüsü kaldırmak için yaptığım işlemleri uyguladığım sayfa:Avast Kaldırma Aracı | Avast Clear indir | Avast

Son düzenleme:
Çözüm
Sistemi güvenli modda başlatıp açın, Win+ R kombinasyonunu uygulayıp açılan pencereye "Msconfig" yazın. Önyükleme kısmına gelin ve "Avast Clear Antivirus" yazan işletim sistemine tıklayıp, sil tuşuna tıklayın.
Sistemi güvenli modda başlatıp açın, Win+ R kombinasyonunu uygulayıp açılan pencereye "Msconfig" yazın. Önyükleme kısmına gelin ve "Avast Clear Antivirus" yazan işletim sistemine tıklayıp, sil tuşuna tıklayın.

Çözüm
Sistemi güvenli modda başlatıp açın, Win+ r kombinasyonunu uygulayıp açılan pencereye "MSConfig" yazın. Önyükleme kısmına gelin ve "Avast clear antivirus" yazan işletim sistemine tıklayıp, sil tuşuna tıklayın.

Teşekkür ederim. Deneyeceğim çalışırsa çözüldü olarak işaretleyeceğim. Ancak belirttiğim gibi güvenli modda sistem çöküyor işlem yapamıyorum onu nasıl çözeceğim?

@DnzCgn yanlış okumuşum, özür dilerim. Galiba normal işletim sistemi ile sorunu çözdünüz. O zaman Win+ R kombinasyonunu uygulayın, açılan pencereye "CMD" yazın ve enter tuşuna basın. Açılan pencereye yani komut istemine şunu yazın: SFC /scannow

İşlem bitene kadar bekleyin. Sonra yeniden başlatın.

@DnzCgn yanlış okumuşum, özür dilerim. Galiba normal işletim sistemi ile sorunu çözdünüz. O zaman Win+ r kombinasyonunu uygulayın, açılan pencereye "CMD" yazın ve enter tuşuna basın. Açılan pencereye yani komut istemine şunu yazın: SFC /scannow

İşlem bitene kadar bekleyin. Sonra yeniden başlatın.

Hocam sorunu senin dediğin yöntem ile çözdüm ancak tekrar deniyeyim mi bunu da?

@DnzCgn bunu hala güvenli mod çalışmıyorsa yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı