Windows 11 BlueStacks 5 kapanıyor

AnTCoasTCooL

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 11 kullanıyorum BlueStacks 5 ayarlar kısmını açtığımda ayarları yapmadan donuyor ekran kararıyor, bazen kapanıyor sağ altta AMD Radeon Adrenalin hatası alıyorum. Tıkladığımda ise video kayıt bölümü açılıyor. Ekran kartı driver güncel BlueStacks 5 güncel Windows 10 da sorunsuz çalışıyordu.

Dosya Ekleri

• 2022-08-15_11-30-55.png
    2022-08-15_11-30-55.png
    758,2 KB · Görüntüleme: 31
  • 2022-08-15_11-33-59.png
    2022-08-15_11-33-59.png
    635,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal mi hocam çıkalı kaç ay oldu ve şu an stabil şekilde çalışıyor hiç de normal değil.

Windows'un yeni çıkan sistemleri ilk yıllar cidden kullanılmaz oluyor, bence yeni çıkan bir işletim sistemini kullanmak için en az 1-2 yıl beklemek doğru olur, doğru güncellemeler almasını beklemeliyiz bence.

Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 11 kullanıyorum BlueStacks 5 ayarlar kısmını açtığımda ayarları yapmadan donuyor ekran kararıyor, bazen kapanıyor sağ altta AMD Radeon Adrenalin hatası alıyorum. Tıkladığımda ise video kayıt bölümü açılıyor. Ekran kartı driver güncel BlueStacks 5 güncel Windows 10 da sorunsuz çalışıyordu.

Peki sadece ayarlarda mi boyle oluyor hocam yoksa oyuna vs. girince de mi aynı hata oluyor.

Windows'un yeni çıkan sistemleri ilk yıllar cidden kullanılmaz oluyor, bence yeni çıkan bir işletim sistemini kullanmak için en az 1-2 yıl beklemek doğru olur, doğru güncellemeler almasını beklemeliyiz bence.

Hocam zaten şu an sorunlar yok denecek kadar az ve stabil çalışıyor bundan sonra gelecek olan güncellemeler genelde yeni ozellikler üzerine olur.

Wattmam hatasi almissiniz. Windows 11 ile uzaktan yakindan alakasi yok. Yazilimsal bir hata. WHQL surucu mu kullaniyorsunuz?

Windows 11 yeni bir işletim sistemi olduğu için böyle hataların çıkması gayet normal, benim tavsiyem 1-2 yıl daha Windows 10 kullanın.

Windows 11'in sucu yokmuş o masum özür dilerim :D

Windows 11 yeni bir işletim sistemi olduğu için böyle hataların çıkması gayet normal, benim tavsiyem 1-2 yıl daha Windows 10 kullanın.

Windows 11 sucu yok.

Wattmam hatasi almissiniz. Windows 11 ile uzaktan yakindan alakasi yok. Yazilimsal bir hata. WHQL sürücü mu kullaniyorsunuz?

AMD Adrenalin isimli driver kullanıyorum kardeşim orijinal sitesinden indirip son güncelleme hatalı galiba eski bir sürüm vardı onu yükledim sıkıntı sorun kalmadı gayet güzel kullanıyorum teşekkürler.

Konu kilit arkadaşlar AMD'nin yeni driver le alakalı bir sorun hatayı AMD-Software Adrenalin-Edition-22.8.1-Windows 10-Windows 11-AUG12 yüklü iken alıyordum DDU ile kaldırıp AMD-Software Adrenalin-Edition-22.5.1-Windows 10-Windows 11-MAY10 bunu yükledim sorun düzeldi teşekkürler yorumlarınız için.

Peki sadece ayarlarda mi boyle oluyor hocam yoksa oyuna vs. girince de mi aynı hata oluyor.

Hocam zaten şu an sorunlar yok denecek kadar az ve stabil çalışıyor bundan sonra gelecek olan güncellemeler genelde yeni ozellikler üzerine olur.

Driver kaynaklı hata çıktı teşekkürler.

Son düzenleme:
Sorunum tekrarlandı versiyon fark etmiyor AMD Adrenalin driver kaynaklı problem oluyor

BlueStacks 5 yerine MEmu emülatör kullanıyorum ve daha iyi sıkıntısı vs yok şimdilik teşekkürler​

Geri
Yukarı