Çözüldü Windows 11 boşta 4 GB RAM kullanımı normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert1337

Hectopat
Bilgisayarı yeniden başlat dediğimde boşta 4.0 4.5 GB gibi RAM kullanıyor bu normal mi? Windows 10'da böyle değildi diye hatırlıyorum. Bu bir sorun mu? İleride düzelir mi bu değerler normal mi? 16 GB DDR4 RAM'im var. Birkaç program açıyorum direkt %40 45 fırlıyor.

Ekran görüntüsü 2021-11-27 182808.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki normalse sizinkide öyledir hocam. Benim RAM'im 8 GB ona rağmen boşta 4 GB kullanılıyor hiçbir sorun olmadı.

Bilgisayarı yeniden başlat dediğimde boşta 4.0 4.5 GB gibi RAM kullanıyor bu normal mi? Windows 10'da böyle değildi diye hatırlıyorum. Bu bir sorun mu? İleride düzelir mi bu değerler normal mi? 16 GB DDR4 RAM'im var. Birkaç program açıyorum direkt %40 45 fırlıyor.

Eki Görüntüle 1227116

Eki Görüntüle 1227116
Normal.

Eki Görüntüle 1227116
Yeni mi geçtiniz?

Windows 10'a kıyasla RAM tüketiminin artması normal. Windows 11 ile birlikte Widget özelliği geri geldi ve RAM tüketimine bayağı etki ediyor. Onun haricinde değerleriniz normal.

16GB RAM için gayet normal.

Hangi servis kullanıyor o kadar RAM'i?
Valla gözükmüyor ki.
Bilgisayarı yeniden başlat aynımı kalacak yoksa 4 GB mı olacak.
4.5 olarak başlıyor yeniden başlatınca 5 15 saniye içinde 5.6 oluyor tekrar.
Kaspersky microsoft teams ve discord kullanıyor sanırım en çok da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı