Windows 11 boşta yüksek RAM kullanımı

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Windows'un daha da optimize hale gelmesini bekleyeceğiz mecburen.

Oyunlar konusunda artı olarak sürücü güncellemeleri Windows'a kıyasla daha kötü.

Oyun konusunda laf ettirmem ya, Linux bayağı gelişme kat etti oyun konusunda ve sürücü konusundada şunu söylüyebilirim ben HP kullanmama rağmen zorlanmadan kullanıyorum hani sizinde fazla zorluk yaşıyabileceğinizi düşünmüyorum.

Oyun konusunda laf ettirmem ya, Linux bayağı gelişme kat etti
Linux gelişti de oyunlar Linux'da çalışmasın diye ellerinden geleni yapanlar üreticiler var. Kullandıkları anti hile Linux destekliyor, özelliği kapalı tutarak yayınlıyorlar. Motor destekliyor, 2 tuşa daha basıp ayrıca çıktı almıyorlar.

Her şeyi olduğu gibi bıraksalar mis gibi çalışacak. Rockstar yukarıda söylediklerimi yapmıyor, ama çalışmasın diye uğraşmayıp düzgün yaptığından dolayı oyunları Linux'da da çalışıyor.

sürücü güncellemeleri windowsa kıyasla daha kötü.
Çekirdek geliştiricileri çalışsın yeter kafasındalar. Kullanıcılar düzgün destek veremiyorlar ve üreticilerin 2. planında kalıyor. Birkaç üretici hariç düzgün sürücü bulunamıyor.

Linux gelişti de oyunlar Linux'da çalışmasın diye ellerinden geleni yapanlar üreticiler var. Kullandıkları anti hile Linux destekliyor, özelliği kapalı tutarak yayınlıyorlar. Motor destekliyor, 2 tuşa daha basıp ayrıca çıktı almıyorlar.

Her şeyi olduğu gibi bıraksalar mis gibi çalışacak. Rockstar yukarıda söylediklerimi yapmıyor, ama çalışmasın diye uğraşmayıp düzgün yaptığından dolayı oyunları Linux'da da çalışıyor.

Çekirdek geliştiricileri çalışsın yeter kafasındalar. Kullanıcılar düzgün destek veremiyorlar ve üreticilerin 2. planında kalıyor. Birkaç üretici hariç düzgün sürücü bulunamıyor.

Ya öylede mesela ben sürücü olarak sadece Bluetooth sürücüsünü kullanamıyorum ki windowsdada pek stabil değildi mesela kulaklığı bazen bilgisayara bağlar şarkı dinlerdim en güzel yerde ses giderdi bir saniye sonra tekrar gelirdi ya bir de bazı Linux dağıtımları Ubuntu tabanlı olmasına rağmen sürüm tamamen stabilleşmeden güncelleme yapamıyorsunki bence bu iyi bir şey çünkü zamanında bu konuda Ubuntu'yla sorunlar yaşadım ama Ubuntu budgie bir şaheser gibi.

Hocam ayarlardan gereksiz kullanmadığın ayarları kapat bayağı düşüş oluyor ve performans artıyor özellikle gizlilik ve güvenlik sekmesindeki ayarları tek tek kapat kullanmıyorsan benim 12 GB RAM var bilgisayarda boşta 1.5 GB kullanıyor.

Hocam ayarlardan gereksiz kullanmadığın ayarları kapat bayağı düşüş oluyor ve performans artıyor özellikle gizlilik ve güvenlik sekmesindeki ayarları tek tek kapat kullanmıyorsan benim 12 GB RAM var bilgisayarda boşta 1.5 GB kullanıyor.
Rami 16GB'a yükselttim. Gizliliği kapattım. Şu anda 30 larda seyrediyor. Ayrıyeten bugün ya da yarın windows defender kapatıcı ile windows defenderı devre dışı bırakıp denemeyi planlıyorum.

RAM'i 16 GB'a yükselttim. Gizliliği kapattım. Şu anda 30'larda seyrediyor. Ayrıyeten bugün ya da yarın Windows Defender kapatıcı ile Windows Defender'ı devre dışı bırakıp denemeyi planlıyorum.

Dene hocam faydası olur OneDrive silip ve Defender'i kapatırsanız Defender Control ile bayağı düşüş oluyor ve performans arttırıyor.

Bilgisayara windowsu daha bu sabah yükledim. Pek doğru düzgün kullanmadım.

Eki Görüntüle 1947126

Orijinal win 11 kullandığım için geçmeyi pek düşünmüyorum.
1695052055209.png

Yeni konular

Geri
Yukarı