Windows 11 boşta yüksek RAM kullanımı

MeliLL

Centipat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Windows boştayken yüksek RAM kullanıyor. Windows'u daha sabah kurdum tüm güncellemeleri yaptım ve bilgisayarı da daha yeni aldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Cihaz.

Acer Nitro 5 AN515-58​

NhqflEY0043210DB223400

1694952367183.png

Ne zamandan beri kullanıyorsunuz bir de performans kısmına gelip ram/bellek.olan yere tıklar mısınız?
Bilgisayara windowsu daha bu sabah yükledim. Pek doğru düzgün kullanmadım.

1694953936127.png

Windows 11 için normal durum. Bu sorunun önüne geçmek için modlu Windows kurmaktan başka pek çareniz yok. Modlu Windows'da bu forumda çok önerilmiyor.
Orijinal win 11 kullandığım için geçmeyi pek düşünmüyorum.

Bilgisayara windowsu daha bu sabah yükledim. Pek doğru düzgün kullanmadım.

Eki Görüntüle 1947126

Orijinal win 11 kullandığım için geçmeyi pek düşünmüyorum.
Windows 11 için normal bir durum hocam.

Benim laptopta'da 16 GB Ram var fakat kullanım bu şekilde;

1694954074438.png

1694954093129.png

Ram miktarınız ne kadar fazlaysa o kadar fazla kullanacaktır. Maalesef Windows 11 boşta kullanılan kaynak konusunda sınıfta kalıyor bu aralar. Bu sorunun önüne ya Windows 10'a geçerek geçebilirsiniz ya da modlu Windows kurarak geçebilirsiniz. ReviOS modlu windows kurarsanız orjinal keyiniz ile aktifleştirebiliyorsunuz bu arada.

Bilgisayara Windows'u daha bu sabah yükledim. Pek doğru düzgün kullanmadım.

Eki Görüntüle 1947126

Orijinal Windows 11 kullandığım için geçmeyi pek düşünmüyorum.

Ya istersen kullandığın programları bir liste olarak ver sana Linux'u öneriyorum ve şu anda Ubuntu budgie kullanıyorum bu arada performansı falan mükemmel denemeni tavsiye ederim oyunlarında çocuğunu Steam proton yardımı ile kullanabilirsin.

Bir sorun görünmüyor. İşletim sistemi hızlı çalışabilmek için boş belleğe dosya önbelleklemiş. Eğer bellek kullanımı artarsa bu önbellek düşeceğinden RAM kullanımı yeni programlara boşa çıkacaktır.

Hocam bende Windows 11'den Linux'a geçtim cidden normal değil bu değerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı