Windows 11 boşta yüksek RAM kullanımı

@Mehmet1500 Ryzen 5 5500 16 GB Neo Forza RAM animasyonlar takılıyor ayar oluyorum. Alttaki etikette yazıyor sistem Windows 10 da böyle bir sorun yoktu. Şu anda Windows 11 23H2 kullanıyorum. Arada bir de Ethernet kopuyor anlamadım ki.

@Mehmet1500 R5500 16 GB Neo Forza RAM animasyonlar takılıyor ayar oluyorum. Alttaki etikette yazıyor sistem.

Etiketi bulamadim.

@Mehmet1500 Ryzen 5 5500 16 GB Neo Forza RAM animasyonlar takılıyor ayar oluyorum. Alttaki etikette yazıyor sistem Windows 10 da böyle bir sorun yoktu. Şu anda Windows 11 23H2 kullanıyorum. Arada bir de Ethernet kopuyor anlamadım ki.

Tamam buldum laptopunu yazmissun o laptop 12.nesil isl3mci oldugu icin Windows 11 de daha saglikli calisir; onerim Windows 11 kullanman yonunde cunku o islemci Windows 11 icin uretilmis.

@Mehmet1500 hayır ya masaüstü bilgisayar gtx960 takılı hatta gigabyte a520mh anakart var ryzen 5 5500 işlemci var. Benim anlamadığım 11 10kadar akıcı değil bunu anlamıyorum.

@Mehmet1500 yanlış kişinin etiketi o bir önceki mesaja bakın yazdım orada sistemi.

@Mehmet1500 hayır ya masaüstü bilgisayar GTX960 takılı hatta Gigabyte A520mh anakart var Ryzen 5 5500 işlemci var. Benim anlamadığım 11 10kadar akıcı değil bunu anlamıyorum.

@Mehmet1500 yanlış kişinin etiketi o bir önceki mesaja bakın yazdım orada sistemi.

Tamam AMD Ryzen 5 5500 islemcide yeni nesil islemci oda Windows 11 de daha saglikli calisir Windows 11 icin uretilmis islemci.

@Mehmet1500 işte bende öyle düşünüyorum ama bir problem var anlamadım Ethernet bağlantım arada kopuyor driverlar güncel. SSD de 1 tane bad block count var ama HDD de 180tane badsector var HDD yineski wibtek kasadan kurtardık 😁 Ssd markası gigabyte PC ilk açılışta saliselik takılıyor sonra bir daha olmuyor eski sistemimde de DDR3 durum aynıydı Windows 10 11 farketmeksizin HDD şüphelendiriyor.

@Mehmet1500 işte bende öyle düşünüyorum ama bir problem var anlamadım Ethernet bağlantım arada kopuyor driverlar güncel. SSD de 1 tane bad block count var ama HDD de 180tane badsector var HDD yineski wibtek kasadan kurtardık 😁 SSD markası Gigabyte PC ilk açılışta saliselik takılıyor sonra bir daha olmuyor eski sistemimde de DDR3 durum aynıydı Windows 10 11 fark etmeksizin HDD şüphelendiriyor.

İnternwt kartin arizali olabilir cok pahali bir şeyde degil y3nisi ile degistir.

Yeni konular

Geri
Yukarı