Windows 11 çok geç kapanıyor

hocam merhabalar. bahsettiğiniz reg dosyasını bana da gönderebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba,

Tercihe bağlı alanları aşağıda belirtiyorum, bu alanların dışında değişiklik yaparsanız, Windows açılmayabilir.

- MenuShowDelay (İsteğe bağlı kullanırken menülerin görüntülemelerindeki kozmetik gecikme sürelerini azaltır, ben 1'de kullanıyorum, 8'e kadar artırabilirsiniz, 8 üzeri düşünüyorsanız kaydı çıkartabilirsiniz)
- MouseHoverTime (İsteğe bağlı belge/dosya üzerine gelindiğinde bilgilerin gelmesi hızını artırır)
- HiberbootEnabled (Windows'un hızlı başlat seçeneğini aktive eder, ancak SSD'niz yoksa bu bilgisayarınızı yavaşlatabilir)
- StartupDelayInMSec (Windows hazır olmadan giriş yapma opsiyonudur, çekirdek modüller hazır olduğunda, windowsa giriş yapmanızı sağlar, çok büyük performans artışı sağlar, ancak bazı kullanıcılar hazır olsun sonra gireyim diyebilir)
- VerboseStatus (Windows açılırken veya kapanırken ne yaptığını detaylandırır, bilgisayarın neden yavaş açıldığı veya kapandığını buradan da yakalayabilirsiniz)

Notepad açın, aşağıdaki kayıtları bu notepad'e yapıştırın, akabinde farklı kaydet diyip, Best.reg ismiyle masaüstünüze kaydedin. Sonra çift tıklayın, yeniden başlatma yaptıktan sonra bu ayarlar devreye girecektir.

Not: Öncesinde registry'nizin bir kopyasını almanızı öneririm. Bu sayede herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde daha kolay düzeltebilirsiniz.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"AutoEndTasks"="1"
"HungAppTimeout"="1000"
"MenuShowDelay"="1"
"WaitToKillAppTimeout"="2000"
"LowLevelHooksTimeout"="1000"
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse]
"MouseHoverTime"="8"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]
"WaitToKillServiceTimeout"="2000"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power]
"HiberbootEnabled"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile]
"SystemResponsiveness"=dword:00000000
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Serialize]
"StartupDelayInMSec"=dword:00000000
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\PriorityControl]
"Win32PrioritySeparation"=dword:00000026
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction]
"Enable"="N"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"VerboseStatus"=dword:00000001

Yeni konular

Geri
Yukarı