Çözüldü Windows 11 D Diski Kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha Tuna

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 11 Temiz kurulum yaptım. E diskimi D diski yaptı. Asıl D diski ise şu an biçimsiz şekilde. İçinde 800 GB veri vardı. Bir çözümü var mıdır yoksa direkt biçimlendirip her şeyi yeniden kurmaya mı başlamalıyım?

Arkadaşlar Windows 11 temiz kurulum yaptım. E diskimi D diski yaptı. Asıl D diski ise şu an biçimsiz şekilde. İçinde 800 GB veri vardı. Bir çözümü var mıdır yoksa direkt biçimlendirip her şeyi yeniden kurmaya mı başlamalıyım?

Yanlış biçimlendirmişsin dostum geçmiş olsun bir daha kur biçimlendir.

Arkadaşlar Windows 11 Temiz kurulum yaptım. E diskimi D diski yaptı. Asıl D diski ise şu an biçimsiz şekilde. İçinde 800 GB veri vardı. Bir çözümü var mıdır yoksa direkt biçimlendirip her şeyi yeniden kurmaya mı başlamalıyım?

Hocam "Bu bilgisayar" kısayoluna sağ tık yapıp "yönet" yazısına basın. Sonra çıkan ekranda sol taraftan "Depolama>Disk Yönetimi" yolunu izleyip seçin. Orada bütün disklerin gözükür. Altta siyah olarak disk gözükürse diski tanıtmamış demektir.

Yanlış biçimlendirmişsin dostum geçmiş olsun bir daha kur biçimlendir.
Ben diski biçimlendirmedim.
Hocam "Bu bilgisayar" kısayoluna sağ tık yapıp "yönet" yazısına basın. Sonra çıkan ekranda sol taraftan "Depolama>Disk Yönetimi" yolunu izleyip seçin. Orada bütün disklerin gözükür. Altta siyah olarak disk gözükürse diski tanıtmamış demektir.
İlk ona baktım yeni tasarımda onu kaldırmışlar. EaseUs programından baktığımda biçimsiz gözüküyordu.

diskmgmt.msc ekran görüntüsünü at.
1634062982980.png

Hocam kaldırılmadı. Ben de Windows 11'e geçtikten sonra benzer bir sorun yaşadım ve yukarıdaki söylediğim yerden hallettim
Tamamdır windows+r ile açtım yukarıda var ss.

Geri
Yukarı