Windows 11 de takılmalar oluyor mu?

Dosya Gezgini sorunlu.

Ne gibi sorunlar var.

Windows 10 kadar stabil değil ama kullanılmayacak kadar kötü değil eskisi gibi. FPS olarak Windows 10'dan çok da düşük değil. 8 GB RAM ile kullanıyorum ve arayüz akıcılığı hariç bence Windows 10'a yetişti. Belki RAM 16 olsa daha iyi olabilir.
Arayüz akıcılığından kastınız animasyonların mı kasmasi

Sizi bilmem ama ben DDR3 4 GB RAM ve Ryzen 3 3200U sistemime Windows 11 kurmuştum ve gayet stabil çalışıyordu.

8 GB RAM ile sorun olur oyunlarda diyorlar doğru mudur?

Son düzenleme:
Ben 4 GB RAM ile Windows 11 kurdum ve sistemimin yettiği Valorant, CS gibi oyunları oynayabiliyordum.

Windows 11 görünüm olarak daha iyi gibi de ondan geçmeyi düşünüyorum.

Ben 4 GB RAM ile Windows 11 kurdum ve sistemimin yettiği Valorant, CS gibi oyunları oynayabiliyordum.

Hocam konuyu güncelliyorum şu anda temiz kurulumla geçtim yağ gibi akıyor Windows'um arkada Wallpaper Engine açık olmasına rağmen eskiden Windows 11 böyle değildi çok kasıyordu düzeltmişler bayağı sağ olun yine de.

Son düzenleme:
RAM ne kadar sorun yaratır peki 11 de.

Ya 8 GB için ok kullanmaz bence işlemcin güçlü olduğundan 3 GB'den fazla kullanabilir ama ayarla 2'ye düşer ama ağır oyun oynarım dersen işte o zaman üzer. Ağır o PC'de pek oynayamazsın ama CS2 misal bu sistee göre ağır.

4 GB ile 8 GB RAM'i Windows 11 aynı kullanmaz zaten RAM'in kapasitesine göre optimize olur misal 16 GB RAM PC de 4,5 GB'lerde kullanırken 8 GB RAM 3 GB kullanabilir 4'te ise 1.5 olabilir çünkü RAM'e göre optimize ediyor Windows kendini.

Hocam yanlış anlama ama sen sürekli Windows 11 Windows 10 Windows 8.1 arasında geçiş yapıyor sun konu açıyorsun görüyorum sürekli öyle yapma bilgisayara zarar olur şu anda Windows 10 en stabil Windows sürümü.

Hocam yanlış anlama ama sen sürekli Windows 11 Windows 10 Windows 8.1 arasında geçiş yapıyor sun konu açıyorsun görüyorum sürekli öyle yapma bilgisayara zarar olur şu anda Windows 10 en stabil Windows sürümü.

Zarar neden versinki hocam defalarca değiştirmeme rağmen M.2 SSD sağlığım hala aynı sıkıntı yok. Windows 10 stabil olabilir fakat görünüm açısından 11 daha güzel. Kaliteli bir M.2 SSD'yi formatlayarak zarar veremezsiniz zaten bu oyun yükleyip silmekle aynı şey.

Sizi bilmem ama ben DDR3 4 GB RAM ve Ryzen 3 3200U sistemime Windows 11 kurmuştum ve gayet stabil çalışıyordu.
Zen 2’de ddr3 mü? Hocam yanlışınız olmasın, laptop sisteminde de yok.

Zarar neden versinki hocam defalarca değiştirmeme rağmen M.2 SSD sağlığım hala aynı sıkıntı yok. Windows 10 stabil olabilir fakat görünüm açısından 11 daha güzel. Kaliteli bir M.2 SSD'yi formatlayarak zarar veremezsiniz zaten bu oyun yükleyip silmekle aynı şey.
Son zamanlarda win11 pek çok iyileştirme aldı, donanımlarınız da güncel. Bence geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı