Windows 11 Defender otomatik hızlı tarama yapmıyor

Pesimistadam

Kilopat
Arkadaşlar Windows 11'de Defender otomatik hızlı tarama yapmıyor. her 14 günde "hızlı tarama süresi doldu" uyarısı geliyor normal olarak yapmamı istiyor otomatik tarama yapamadığı için. Bu sorun siz de var mı? Windows 11 hatası mı ben mi bir şeyleri yanlış yapmış olabilirim? Format atmadan nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Windows 11'de Defender otomatik hızlı tarama yapmıyor. Her 14 günde "hızlı tarama süresi doldu" uyarısı geliyor normal olarak yapmamı istiyor otomatik tarama yapamadığı için. Bu sorun siz de var mı? Windows 11 hatası mı ben mi bir şeyleri yanlış yapmış olabilirim? Format atmadan nasıl çözebilirim?

Sfc/scannow veya DISM ile tarama yapmayı deneyin.
Bir de şuna bakın:

Take ownership ile nasıl sileceğim?

Burada silmesi var.

Burada silmesi var.

Yaptım fakat tehdit ve virüsten korunma bölümü gelmedi.

Gelmemesi normal defender'ı sildiniz.
Sonrasında Sfc/scannow yapmanız gerekli.
Bu yöntem genellikle işe yarar o yüzden size önerdim.Nedeni ise şu Windows defender'ı silip yeniden kurmuş gibi oluyorsunuz.
O komutu ve DiSM komutlarını deneyip öyle yazmıştım zaten. Windows defender geldi fakat "tehdit koruma ve virüsten korunma" bölümü gelmedi. Önerdiğiniz araçla C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender klasörü içindeki dosyaları da silmiştim sanırım bu yüzden gelmiyor olabilir. Bir usb'ye Windows 11 kurup yukarıda bahsettiğim klasördeki dosyaları kopyalayıp normal bilgisayarın içindeki klasöre yapıştırsam çalışır mı? Yada bildiğiniz yöntem var mı?

Defender'in normalde de otomatik tarama yaptığını görmedim, durduk yere işletim sistemi dosyalarını silmiş oldunuz.

Zamanlanmış taramayı aktif etmek için powershell'den Set-MpPreference -ScanScheduleDay [0-8] komutunu kullanmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı