Windows 11 Defender otomatik hızlı tarama yapmıyor

Defender'in normalde de otomatik tarama yaptığını görmedim, durduk yere işletim sistemi dosyalarını silmiş oldunuz.

Zamanlanmış taramayı aktif etmek için powershell'den Set-MpPreference -ScanScheduleDay [0-8] komutunu kullanmanız gerekiyor.

Bunu deneyebilmem için önce defenderı düzeltmem lazım. Sistem dosyalarını sildiğim için asıl bölüm yok.

1647805747830.png

O komutu ve DiSM komutlarını deneyip öyle yazmıştım zaten. Windows defender geldi fakat "tehdit koruma ve virüsten korunma" bölümü gelmedi. Önerdiğiniz araçla C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender klasörü içindeki dosyaları da silmiştim sanırım bu yüzden gelmiyor olabilir. Bir usb'ye Windows 11 kurup yukarıda bahsettiğim klasördeki dosyaları kopyalayıp normal bilgisayarın içindeki klasöre yapıştırsam çalışır mı? Yada bildiğiniz yöntem var mı?

Defender Control ile açın sonra bir daha SFC veya DISM uygulayın sonra da @acv Hocam'ın attığı makaleyi uygulayın kusura bakmayın ben Windows Defender'ın yapısında sıkıntı var zannederek bu çözümü önermiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender Control ile açın sonra bir daha SFC veya DISM uygulayın sonra da @acv Hocam'ın attığı makaleyi uygulayın kusura bakmayın ben Windows Defender'ın yapısında sıkıntı var zannederek bu çözümü önermiştim.
Hepsini denedim açma hatası veriyor sanırım formattan çare yok.😢 Windows'un saçma sapan hatalarından bıktım. Sizlik sorun yok yardımcı olmaya çalıştınız.

Geri
Yukarı