Windows 11 deneyimi

efesahi13

Centipat
Daha fazla  
3 gündür Windows 11'i kullanıyorum ve geçmek isteyip aklında soru olanlara kendi deneyimleri basitçe anlatmak istiyorum.

Öncelikle şu ana kadar herkesin yaşadığı laptoplardaki masaüstü sorunu ve minik buglar dışında hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. Günlük kullanımda performans olarak Windows 10 ile hemen hemen aynı ama sanki bir tık daha iyi gibi. Tabii Windows 11 ile alakalı olmayabilir bu performans artışı, bilmiyorum.

Genel olarak şu ana kadar oynadığım oyunlarda FPS düşüşü ya da artışı yaşamadım. (Dishonored hariç, nedenini bilmiyorum ama onda bazı bölümlerinde yaklaşık 20 FPS kadar artış oldu.)

Şu ana kadarki görüşlerim kısaca böyle. Ben Windows 11'i çok çok beğendim ve şu anlık Windows 10'a geri dönmeyi düşünmüyorum. Tabii uzun vadede fikrim değişir mi emin değilim. Geçmek isteyenlere önerim beklemeleri olur. Evet, ben büyük sıkıntılar yaşamadım ama internette çok büyük sıkıntılar yaşayanlar gördüm ama eğer illaki ben yenilik istiyorum diyorsanız da siz bilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun hepimize yepyeni Windows :)

Son düzenleme:
3 gündür Windows 11'i kullanıyorum ve geçmek isteyip aklında soru olanlara kendi deneyimleri basitçe anlatmak istiyorum.

Öncelikle şu ana kadar herkesin yaşadığı laptoplardaki masaüstü sorunu ve minik buglar dışında hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım bugüne kadar. Günlük kullanımda performans olarak Windows 10 ile hemen hemen aynı ama sanki bir tık daha iyi gibi. Tabii Windows 11 ile alakalı olmayabilir bu performans artışı, bilmiyorum.

Genel olarak şu ana kadar oynadığım oyunlarda FPS düşüşü ya da artışı yaşamadım. (Dishonored hariç, nedenini bilmiyorum ama onda bazı bölümlerinde yaklaşık 20 FPS kadar artış oldu.)

Şu ana kadarki görüşlerim kısaca böyle. Ben Windows 11'i çok çok beğendim ve şu anlık Windows 10'a geri dönmeyi düşünmüyorum. Tabii uzun vadede fikrim değişir mi emin değilim. Geçmek isteyenlere önerim beklemeleri olur. Evet, ben büyük sıkıntılar yaşamadım ama internette çok büyük sıkıntılar yaşayanlar gördüm ama eğer illaki ben yenilik istiyorum diyorsanız da siz bilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun hepimize yepyeni Windows :)

Deneyimim yazacağıma deneyimi yazmışım yeni fark ettim :D
Nasıl geçtiniz? Bende İnsider da hata veriyor.
@efesahi13
bende de insider hata verdi tpm 2 ve secure boot açık olmasına rağmen bende Windows 11 ISO Türkçe İndirme Linkleri (Tüm Sistemlere Kurulabilir) buradan indirdim

Geri
Yukarı