Windows 11 destekleyen Intel işlemciler

lk nesil Ryzen işlemciler bile desteklenmiyor, büyük saçmalık. Ben de bir Haswell kullanıcısı olarak elendim maalesef.
Dediğim gibi bu durum ileride değişebilir gibi. Bende de İ7-2600 Sandy Bridge modeli var yan sistemde ona da kurmayı çok isterdim.

Eğer gerçekten performans optimizasyonu için gerekliyse gelmesin zaten daha iyi. Bunu kernelin değişimi ile bekliyordum ama farklı geldi.
Yine aynı NT. Süsleyip süsleyip önümüze seriyorlar işte. Recep Baltaş üstadım haklı bu konuda. Süreyya hanımın muhteşem değişimi.
AMD destek listesinde 3300X, 3500X, 3400G gibi işlemcilerle Ryzen 1. nesil bile yok. Bilmeyenler için söyleyeyim 1. nesil ile 2. nesil bildiğin aynı. İşlemci listeleri eksik, 7. nesil Intel, 1. nesil Ryzen hepsi ileride eklenir.
Bende öyle düşünüyorum hocam. Akıl alınır gibi değil açıkçası.

Ama bayağı önemli teknolojiler konmuş. Mesela Direct Storage. Yada HDR olmayan oyunlarda HDR açmak gibi. Andoid uygulamalara destek geldi. Bir de Linux açmak gibi bir muhabbet vardı Recep Baltaş ilk kullandığında.

AMD FX 6300 kullanıcısı olarak üzüldüm. Bakıyorumda 3. Nesil Ryzen'dan aşağı işlemci yok.(Düzenleme 2. Nesili de gördüm. :/)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…