Windows 11, Dizüstü Bilgisayarlar İçin Web Kamerasını Zorunlu Kılacak

Ama zaten öyle şey yapacaklarını düşünmüyorum. Hele bir de örneklerini (WhatsApp) gördükten sonra.
Bende öyle düşünüyorum ama ne olur ne olmaz biz kendimizi sağlama alalım da. Bu kamera işine o yüzden kızdım. Aslında elimdeki cihazda kamera yok 😅, ama ileride cihaz değiştirdiğimizde Win 11 kullanırken peki ne olacak? O zaman özel silah "siyah bant" devreye girecek 😎.

Özel silah "siyah bant" devreye girecek 😎.

Bu daha mantıklı açılıp kapanıyor da.

1624721687743.png

Win 11 geldiğinde bir de fiyatları artar 🤣🤣.

Çoğu kullanıcının zorunluluktan haberi bile olmayacak. Çünkü Windows 11 kurarken "kardeş kamera nerede" demeyecek. Sadece bundan sonra tüm yeni laptoplarda kamera olacak kamerasız üreten üreticiye Windows 11 lisansı verilmeyecek.

Çoğu kullanıcının zorunluluktan haberi bile olmayacak. Çünkü Windows 11 kurarken "kardeş kamera nerede" demeyecek. Sadece bundan sonra tüm yeni laptoplarda kamera olacak kamerasız üreten üreticiye Windows 11 lisansı verilmeyecek.
Doğru...

Hocam biraz geç gördüm konuyu hortlatıyorum fakat şimdi ben kamerasız bir bilgisayar alırsam 2023ten sonra Windows 11 kullanmaya devam edebilecek miyim? 2023 sonrası üretilen laptoplar için mi geçerli bu?

Hocam biraz geç gördüm konuyu hortlatıyorum fakat şimdi ben kamerasız bir bilgisayar alırsam 2023'ten sonra Windows 11 kullanmaya devam edebilecek miyim? 2023 sonrası üretilen laptoplar için mi geçerli bu?

Hocam anlayacağınız kullanıcı için kamera sorun olmayacak, yani kameranız bozulursa yoksa vb. eğer sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Ama mesela bir üretici(örneğin ASUS) Windows 11 çıktıktan sonra bir sürü lisans alacak. Ama Microsoft eğer cihazların kamerası yoksa lisans vermeyecek yani ASUS ürettiği cihazlara Windows 11 yükleyemeyecek.

Geri
Yukarı