Çözüldü Windows 11 ekran alıntısı aracı açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Üçüncü Ulus

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı Windows 11'e geçirdikten sonra ekran alıntısı uygulamasında yeni bir ekran görüntüsü almaya çalıştığımda "Windows ile ilgili bir sorun ekran alıntısı öğesinin açılmasını engelliyor. Kişisel bilgisayarınızı yenilemek sorunu düzeltmeye yardımcı olabilir." uyarısını alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Win+Shift+S yap öyle ekran alıntısı yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win Shift S zaten hiç tepki vermiyor, tıpatıp aynı sorun bende de var, Microsoft Support'a yazın ben yazdım, genel bir sorun olduğu bilinirse daha çabuk çözülür, şimdilik Light Shot deneyeceğim.

Bilgisayarı Windows 11'e geçirdikten sonra ekran alıntısı uygulamasında yeni bir ekran görüntüsü almaya çalıştığımda "Windows ile ilgili bir sorun ekran alıntısı öğesinin açılmasını engelliyor. Kişisel bilgisayarınızı yenilemek sorunu düzeltmeye yardımcı olabilir." uyarısını alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Aynı sorun bende de var, Win + Shift + s işe yaramıyor. Microsoft'a geri bildirimde bulundum. Windows 11'e ilk geçtiğimde böyle bir sorun yoktu. Sanırım son güncellemeler ile alakalı.

Anladığım kadarı ile dil problemi var. İngilizceden Türkçeye ya da Türkçeden ingilizceye çevrilen Windows'ta ekran alıntısı aracı dil değişikliği yapmıyor. Mesela sıfırdan kurulan Windows 11'de sorun yok şu anda bende. Ama Update edilmişlerde sorun var.

Geri
Yukarı