Çözüldü Windows 11 ekran alıntısı aracı açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Üçüncü Ulus

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı Windows 11'e geçirdikten sonra ekran alıntısı uygulamasında yeni bir ekran görüntüsü almaya çalıştığımda "Windows ile ilgili bir sorun ekran alıntısı öğesinin açılmasını engelliyor. Kişisel bilgisayarınızı yenilemek sorunu düzeltmeye yardımcı olabilir." uyarısını alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bugün denedim iş yerinde bilgisayarımda Microsoft Edge tarayıcısı kullanıyorum sorunsuz kopyalama yaptı yani sıkıntı yok. Belki bilgisayarınızda çalışan sürücülerin Windows Güncellemeniz gerekebilir. .NET Framework Java vs güncellenmesi gerekebilir

Anladığım kadarı ile dil problemi var. İngilizceden Türkçeye ya da Türkçeden ingilizceye çevrilen Windows'ta ekran alıntısı aracı dil değişikliği yapmıyor. Mesela sıfırdan kurulan Windows 11'de sorun yok şu anda bende. Ama Update edilmişlerde sorun
Ben update yaptım sıkıntısız çalışıyor. Benim dediklerimi yapmayı deneyin. Arama kutusundan ekran alıntısı uygulamasını açın açılan ekranda üç noktaya basıp ayarları açın ve -Ayarlar bölümünden değiştir-'e tıklayın
1635880526349.png

bunu etkinleştirip birde öyle deneyin.

Win Shift S zaten hiç tepki vermiyor, tıpatıp aynı sorun bende de var, Microsoft Support'a yazın ben yazdım, genel bir sorun olduğu bilinirse daha çabuk çözülür, şimdilik Light Shot deneyeceğim.
Windows geri bildirim merkezinde benim bıraktığım bir kayıt var bununla ilgili. Destek oyu atabilirsiniz, sorunu daha görünür kılar. Windows Insider Program

Windows ile ilgili bir sorun ekran alıntısı öğesinin açılmasını engelliyor. Kişisel bilgisayarınızı yenilemek sorunu düzeltmeye yardımcı olabilir.

Bende de aynı sorun var, yukarıdaki yazı çıkıyor. söylenilen üzerine LightShot kurdum fakat ona da izin vermiyor.
Problem sanki o işlemi yapmamıza izin vermemesiyle alakalı, çözemedim.
Win+PrtScr tuş kombinasyonu çalışıyor (MSI marka bilgisayar için) fakat sorunumuz, ekran kırpma ögesi çalışmıyor.

Ben Windows 10'dan 11'e yükselttim, aynı sorunu yaşıyorum. Sorunun çözümünü bulamadım.
Ayarlar uygulamasını açın.
Zaman ve Dil'e gidin.
'Saati otomatik ayarla seçeneği açıksa', kapatın.
'Tarih ve saati manuel olarak ayarla' seçeneğinin yanındaki "Değiştir"i seçin.
Tarihi 31 Ekim veya daha önce olarak değiştirin ve en son tarihe geri değiştirin.

Geri
Yukarı