Çözüldü Windows 11 ekran çözünürlüğü bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Liberteen

Hectopat
Yer
China
RAM
2x16GB Corsair Vengenace 7200Mhz CL34
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro 2TB
Ekran kartı
Asus TUF GeForce RTX 4090
Anakart
Asus ROG Strix Z790-E Gaming Wi-Fi
İşlemci
Core i9-13900K
Herkese selam.
Dün LG'nin UltraGear Control Center yazılımını kurmuştum. Monitörü 1 senedir yazılımsız kullanıyordum ve bu yazılım sayesinde monitörün RGB'lerini kişiselleştirmek istedim. Programı kurdum ve yattım.
Bugün PC'yi açtığımda Windows masaüstü çözünürlüğü/tarayıcı çözünürlüğü ve daha birçok şey bozulmuştu. Her şey çok küçük görünüyor, nasıl düzeltebilirim?
Monitör: LG 27GN950-B (3840x2160)

1700933335683.png

Ekran ayarları da bu şekilde:

Untitled222.jpg

Her şeyi varsayılan eski ayarlara geri çevirmek istiyorum, böyle hiçbir şey okunmuyor.

Dosya Ekleri

• 1700933367252.png
    1700933367252.png
    180,2 KB · Görüntüleme: 29
Çözüm
Hocam yazılımdaki ayarları tekrar kurcalayın orada bir ayar olması lazım.
Çözünürlükle ilgili bir ayarı yok, sadece RGB'leri kişiselleştirmek için ayarlar var.

Herkese selam.
Dün LG'nin UltraGear Control Center yazılımını kurmuştum. Monitörü 1 senedir yazılımsız kullanıyordum ve bu yazılım sayesinde monitörün RGB'lerini kişiselleştirmek istedim. Programı kurdum ve yattım.
Bugün PC'yi açtığımda Windows masaüstü çözünürlüğü/tarayıcı çözünürlüğü ve daha birçok şey bozulmuştu. Her şey çok küçük görünüyor, nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 2030610

Eki Görüntüle 2030614

Her şeyi varsayılan eski ayarlara geri çevirmek istiyorum, böyle hiçbir şey okunmuyor.
Güncelleme: Düzelttim.

Scale & layout kısmında ''A custom scale factor is set'' yazıyordu. ''Turn off custom scaling and sign out'' dedim, sistem yeniden başlayınca düzeldi.

Çözünürlükle ilgili bir ayarı yok, sadece RGB'leri kişiselleştirmek için ayarlar var.

Herkese selam.

Eki Görüntüle 2030610

Eki Görüntüle 2030614

Güncelleme: Düzelttim.

Scale & layout kısmında ''A custom scale factor is set'' yazıyordu. ''Turn off custom scaling and sign out'' dedim, sistem yeniden başlayınca düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı