Çözüldü Windows 11 güncelleme sonrası bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taxszd

Centipat
Yer
26.357896, 127.783809
Daha fazla  
Anakart
Asus B450M A- I I
İşlemci
AMD Ryzen 1600 AF
Herkese merhaba, ben yaklaşık 1.5 hafta önce Windows 11 Insider programına katılmıştım. Dün yeni gelen güncellemeyi yap ve bilgisayarı kapat deyip yatmıştım. Sabah kalkıp bilgisayarı açınca Windows'un kafayı yediğini gördüm. Sorun şu şekilde: Öncelikle görev çubuğundaki tüm ögeler gitmiş ve hiçbir şekilde ne başlat menüsü ne ayarlar ne de masaüstünde ki programlar açılıyor (zaten masaüstünde hiçbir program görünmüyor) ayrıca arada bir masaüstü sanki yenileniyor gibi kararıp yeniden açılıyor yardım edin hiçbir şey yapamıyorum format da atmak istemiyorum bu güncellemeyi nasıl kaldırabilirim?
Ayrıca güncelleme sonrası sağ alt köşeye bu yazı geldi.

Dosya Ekleri

• 16874226472885293652994786670672.jpg
    16874226472885293652994786670672.jpg
    158,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Köşedeki yazının gelmesi normal Insider sürüme geçmişsiniz. Kurtarma menüsünden Sistem Geri Yükleme Aracını kullanmayı deneyebilirsiniz. Veya yukarıda bahsedilen çözümü de deneyebilirsiniz. Ayrıca size bir tavsiye hiçbir zaman Insider sürümleri günlük kullandığınız bilgisayara kurmayın. Sanal makine olarak ya da Dualboot olarak kurun.
Herkese merhaba, ben yaklaşık 1.5 hafta önce Windows 11 Insider programına katılmıştım. Dün yeni gelen güncellemeyi yap ve bilgisayarı kapat deyip yatmıştım. Sabah kalkıp bilgisayarı açınca Windows'un kafayı yediğini gördüm. Sorun şu şekilde: Öncelikle görev çubuğundaki tüm ögeler gitmiş ve hiçbir şekilde ne başlat menüsü ne ayarlar ne de masaüstünde ki programlar açılıyor (zaten masaüstünde hiçbir program görünmüyor) ayrıca arada bir masaüstü sanki yenileniyor gibi kararıp yeniden açılıyor yardım edin hiçbir şey yapamıyorum format da atmak istemiyorum bu güncellemeyi nasıl kaldırabilirim?
Ayrıca güncelleme sonrası sağ alt köşeye bu yazı geldi.

Neden Insider programına katılırsın ki?

Normal Windows 11 yeteri kadar sorunlu zaten.

Öncelikle Windows tuşuyla menü açılıyor mu bir bakın. Açılıyorsa ayarlardan Windows Update kısmına gidin ve güncellemeyi geri almaya çalışın.

Olmazsa Windows yüklü bir USB varsa onunla Windows'u onarmayı deneyin.

O yazı da dahil olduğunu Insider güncellemesinin sürümünü belirtiyor.

Öncelikle Windows tuşuyla menü açılıyor mu bir bakın. Açılıyorsa ayarlardan Windows Update kısmına gidin ve güncellemeyi geri almaya çalışın.

Hocam öncelikle ben Windows 11 e yeni gelecek olan bir özelliği denemek için katıldım. Menü tuşu ile açılmıyor ve USB bilgisayara takılı olsa bile dosya yöneticisini açamıyorum.

Hocam şimdi ben çalıştır ile dosya yöneticisini açtım ve USB belleği görüyor ayrıca belleğin içinde Windows 11 kurulu bundan sorna ne yapmalıyım?

Hocam öncelikle ben Windows 11'e yeni gelecek olan bir özelliği denemek için katıldım. Menü tuşu ile açılmıyor ve USB bilgisayara takılı olsa bile dosya yöneticisini açamıyorum.

Hocam şimdi ben çalıştır ile dosya yöneticisini açtım ve USB belleği görüyor ayrıca belleğin içinde Windows 11 kurulu bundan sonra ne yapmalıyım?

Hocam bilgisayarı yeniden başlatıp sanki kuracak gibi BIOS'tan USB'yi boot edeceksiniz. Oradan tamir ya da onarma diye seçenek olacak oradan gideceksiniz hocam.

Köşedeki yazının gelmesi normal Insider sürüme geçmişsiniz. Kurtarma menüsünden Sistem Geri Yükleme Aracını kullanmayı deneyebilirsiniz. Veya yukarıda bahsedilen çözümü de deneyebilirsiniz. Ayrıca size bir tavsiye hiçbir zaman Insider sürümleri günlük kullandığınız bilgisayara kurmayın. Sanal makine olarak ya da Dualboot olarak kurun.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı