Çözüm Windows 11 eski sağ tık nasıl yapılır?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Prisoners

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birçok yerde bu konuyla ilgili paylaşım gördüm. Paylaştıkları kod sorunlu olduğu için başarılı olamamışlar. Bu vereceğim kod ile eski sağ tık menüsünü açabilirsiniz. İlk önce CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Sonra verdiğim kodu yapıştırıp onaylayın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık eski sağ tık menüsü etkinleşmiş olacak.

Eski sağ tık yapma kodu:

reg.exe add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f

Tekrar orijinal sağ tık yapmak isteyenler alttaki kodu yazıp ilk baştaki sağ tık menüsüne dönebilirler.

reg.exe delete "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f

Son düzenleyen: Moderatör:
Yenisinin neyini beğenmediniz anlamıyorum ya ben eskinin tamamen yok olmasını istiyorum. :(

Zaten sorunda orada :D Eskisi hâlâ gerekiyor çünkü bazı programlar örneğin WinRAR'ın kısayollarına hâlâ sadece oradan ulaşabiliyorum. Sürekli diğer seçenekler demek yerine böyle kullanmak daha mantıklı.

WinRAR yeni menüden ulaşılabiliyor destek geldi.

Hocam bende gözükmüyor bir yerden aktifmi etmek gerek?

1635599277921.png

1635599291943.png

Hocam beta sürümünde şu an bu sürümü indirirseniz gözükecek. Beta sürüm ama sorun yaşamadım indirebilirsiniz.
https://www.rarlab.com/rar/winrar-x64-610b1tr.exe kurup kurulum klasöründen .lng dosyalarını yedekleyip bunu kurduğunuzda Türkçeleşiyor.
Az önce mesajım mı silindi ne anlamadım.

Arkadaşlar birçok yerde bu konuyla ilgili paylaşım gördüm. Paylaştıkları kod sorunlu olduğu için başarılı olamamışlar. Bu vereceğim kod ile eski sağ tık menüsünü açabilirsiniz. İlk önce CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Sonra verdiğim kodu yapıştırıp onaylayın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık eski sağ tık menüsü etkinleşmiş olacak.

reg.exe add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f
Tamam da geri dönmek istediğimizde bunu siliyor muyuz?
+ ile beraber - yönünü de belirtmek gerekiyor bence :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı