Çözüm Windows 11 eski sağ tık nasıl yapılır?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşe yarayan bir yöntem buldum.Tek yapmanız gereken Diğer seçenekler scriptini çalıştırmak

Eki Görüntüle 1182874

Eki Görüntüle 1182878Eki Görüntüle 1182879

Arkadaşlar birçok yerde bu konuyla ilgili paylaşım gördüm. Paylaştıkları kod sorunlu olduğu için başarılı olamamışlar. Bu vereceğim kod ile eski sağ tık menüsünü açabilirsiniz. İlk önce CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Sonra verdiğim kodu yapıştırıp onaylayın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık eski sağ tık menüsü etkinleşmiş olacak.

Eski sağ tık yapma kodu:

reg.exe add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f

Tekrar orijinal sağ tık yapmak isteyenler alttaki kodu yazıp ilk baştaki sağ tık menüsüne dönebilirler.

reg.exe delete "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f
Hocam çok teşekkürler.
Window11 i sıfırladım ve kodlar çalışmıyordu.
Bu kod ile oldu.
Son güncel windows 11 eski sağ tık kodu budur arkadaşlar.

@Soft Donanım şu yeni menüyü tamamen kullanışlı hale getiremediler ya ben ona yanıyorum daha fazla seçenek göster nedir artık sene 2010 değil 2024 be abi. bu kadar amatörce iş yapılmaz. Bir de NVIDIA kartlarda fazladan sağ tık yapmak zorundayız. Ben bunu akıl eden Hintli geliştiricilerin...🤬🤬🤬🤬
Sırf bu yüzden 10 kullanıyorum bir de TPM isteyen oyunlar faktörü var tabii😁 O o kadarda önemli değil gerçi.🤨
Ek olarak ben eski tasarımı kullanmak zorundaysam Windows 11'i kullanmanın anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı