Windows 11 etkinleştirme kısmı "açık orkide" şeklinde görünüyor

Quattro8K

Decapat
Windows 11 Insider Preview Build 22533 sürümü kullanıyorum. Ne zaman değiştiğini bilmesem de Windows 11 ayarlarında.
Etkinleştirme bölümüne girdiğimde aşağıdaki resimde olduğu gibi etkinleştirme durumu "açık orkide" şeklinde görünüyor.
Hiçbir şekilde korsan etkinleştirme yazılımı vs. kullanmadım. OEM key aldım ve ayarlardan keyi etkinleştirdim. Etkinleştirdiğim.
Zaman ayarlardan kontrol ettiğimde "Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisansla etkinleştirildi." yazısı ile karşılaşıyordum.
Sadece bende mi böyle oldu yoksa güncellemelerle alakalı bir durum mu merak ettim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    200 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 Insider Preview Build 22533 sürümü kullanıyorum. Ne zaman değiştiğini bilmesem de Windows 11 ayarlarında.
Etkinleştirme bölümüne girdiğimde aşağıdaki resimde olduğu gibi etkinleştirme durumu "açık orkide" şeklinde görünüyor.
Hiçbir şekilde korsan etkinleştirme yazılımı vs. kullanmadım. OEM key aldım ve ayarlardan keyi etkinleştirdim. Etkinleştirdiğim.
Zaman ayarlardan kontrol ettiğimde "Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisansla etkinleştirildi." yazısı ile karşılaşıyordum.
Sadece bende mi böyle oldu yoksa güncellemelerle alakalı bir durum mu merak ettim.

-Ben: Sonunda Windows 11'i etkinleştirdim yihuu bakayım bir etkinleşmiş mi?

-Windows 11 ab: Açık orkide.

-Ben: Ne diyorsun a-

Düzenleme: Bu güncelleme laptopumda ayarlar menüsüne erişimimi kapattı. Yapılmasını kesinlikle
tavsiye etmiyorum. Sonraki güncellemeyi beklemekte fayda var. Herhalde Windows 11'in en berbat
güncellemesi bu olabilir çünkü bu güncellemeyle ses açıp kapatmak bile sıkıntı oldu. Ses açıp kapamaya
çalışırken "explorer.exe" yeniden başlatılıyor ve seste değişiklik yapmak çok sıkıntı oluyor.

Bende de Wi-Fi yerine Kullanım istatistiklerini sıfırla yazıyor. Ayarları görünce bir şok geçirdim.

1642443480690.png

Arkadaşlar bu sorun sadece Insider Developer kanalı için geçerli. Stabil yükseltme yapanlarda böyle bir sıkıntı yok. @Quattro8K Sen de Dev kanalı ile yükseltme yapıp, çıkan hataları suçlama. Adı üstünde geliştirici kanalı, sana uygun değilse geri dön. Geliştirici kanalı hataları raporlayıp Microsoft'a yardım etmek için var.
Bende de Wi-Fi yerine Kullanım istatistiklerini sıfırla yazıyor. Ayarları görünce bir şok geçirdim.

Eki Görüntüle 1273196
Eğer böyleyse güncelleme yapmayacağım hatta son zamanlarda Windows 10'a dönmeyi düşünüyorum.
Son güncelleme gelenden sonra türkçe metinleri bozuldu. Adlar Karanlık yerine Seff, Aydınlık yerine Doldur vb... her şey bozulmuş türkçesi olmuş. Senin paylaştığı fotoğrafındaki gibi böyle oldu
Tekrar uyarıyorum. Bu hata stabil sürümde yok, geliştirici kanalına özel.

Arkadaşlar bu sorun sadece Insider Developer kanalı için geçerli. Stabil yükseltme yapanlarda böyle bir sıkıntı yok. @Quattro8K Sen de Dev kanalı ile yükseltme yapıp, çıkan hataları suçlama. Adı üstünde geliştirici kanalı, sana uygun değilse geri dön. Geliştirici kanalı hataları raporlayıp Microsoft'a yardım etmek için var.

Tekrar uyarıyorum. Bu hata stabil sürümde yok, geliştirici kanalına özel.
Evet yazmayı unuttum geliştirici kanalı yanlışlıkla seçtim Stabile geri dönemiyorum

Evet yazmayı unuttum geliştirici kanalı yanlışlıkla seçtim Stabile geri dönemiyorum
Sıfır kurulum yapmak zorundasınız.

Sadece bilinsin ki Geliştirici kanalı bu tür sorunları tespit edip Microsoft'a bildirmek, stabil sürüme herkese açık olarak daha sağlıklı sonuçlar çıksın diye yardım edilmesi için vardır. Buna hazır ve gönüllü değilseniz, geçmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı