Windows 11 Final Sürümü Yayınlandı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@MR.Sentinus sisteminiz desteklemiyor ise geçmenizi tavsiye etmem. Microsoft çok katı geri adım atmayacak belli ki bu kararından. Ayrıca desteklenmeyen sistemlerde illegal yollarla kurulan Windows 11'e karşı da bir takım önlemler almış Microsoft. Mesela Windows 11'e gelen tüm güncellemelerden yoksun kalmak gibi...
Vallahi benim TPM var ve şu an Windows 11'e geçtim.
Sadece işlemcimi desteklemiyor.
Intel Core i5 7400 işlemcim var.
Legal yolla geçtim ama işlemcimi desteklemediği için sıkıntılar olabilir diye düşünüyorum.
Windows 11 ISO'sunu indirdim Technopat'taki.
Ekran görüntüsü 2021-09-24 193820.png

Desteklemeyen sistemlerde sıfır kurulum yapılamıyor.
Ben yaptım.
TPM var.
Sadece işlemcimi desteklemiyor.
Şu an Windows 11'deyim.
Sizin paylaştığınız ISO'dan yaptım.
İşlemcimi desteklemediği için bazı sorunlar olabilir.

@MR.Sentinus tabii sorumluluk size ait. Ayrıca Windows güncellemelerınin gelmeyişi ile ilgili durum 5 Ekim itibari ile biliyorum ben. Zira Microsoft'un belirttiği feragatnamede geçiyor. Desteklenmeyen PC'nize Windows 11 kurabileceksiniz ancak feragatname şartıyla | DonanımHaber Forum
Hasar dediği donanımsal değildir herhalde.
Yani diyelim donanım uyumsuz ve yazılımsal olarak sıkıntılar oldu ve Windows 10'a geri dönmek için temiz format atılır diye düşünüyorum.

Desteklemeyen sistemlerde sıfır kurulum yapılamıyor.
1632504682780.png

Eki Görüntüle 1172746
O konuya göre kurarsanız kurulabilir. Ben "standart" durumdan bahsediyorum.

O yöntemi işe karıştırmadan kurulum yapın o halde.

Ben standart olarak kurdum.
Sadece işlemcim desteklenmiyor.
Böyle durumlar olduğunu duymuştum. Destek listesindeki işlemcilerle aynı mimarı vs. özellik taşıyor mu işlemciniz?

Ben resmi listeye göre konuşmak durumundayım. İstisnalar tabii ki olacak/olabilir. Hatta bazı kullanıcılar böyle deyince "al ben kurdum" diye gözüme gözüme sokuyorlar gibi. 😅

Şu Microsoft'un feragatnamesiyle bağlantılı sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı