Windows 11 format oncesı yapılacaklar

enesayd07

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben Windows 11'e format atacağım ve Rufus'a ISO dosyasını yazdırdım. Aklımda bir soru var format oncesı bir M.2 SSD ve bir SATA 3 SSD var ikisini de sıfırlamam gerekıyor mu? Gerekiyorsa nasıl sıfırlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 tane SSD ayrı bölümden oluştuğu için var olan yani şu anki kullandığın OS'un yerine yüklersen diğerlerine bir şey olmaz.

Yalnızca işletim sistemi kuracağınız diski biçimlendirmeniz yeterli. Biçimlendirmek için kurulumun, işletim sistemini hangi diske yükleyeceğinizi seçmenizi istediği ekranda, ilgili diski seçip biçimlendir düğmesine tıklayın. İşletim sistemi diski iki, üç parçaya bölünmüş olduğundan bu işlemi tüm parçalara yapın.

Son düzenleme:
Yalnızca işletim sistemi kuracağınız diski biçimlendirmeniz yeterli. Biçimlendirmek için kurulumun, işletim sistemini hangi diske yükleyeceğinizi seçmenizi istediği ekranda, ilgili diski seçip biçimlendir düğmesine tıklayın. İşletim sistemi diski iki, üç parçaya bölünmüş olduğundan bu işlemi tüm parçalara yapın.
Temız kurulum yapacagım ıkısınde bıcımlendır dedıgım zaman olur mu?

Temız kurulum yapacagım ıkısınde bıcımlendır dedıgım zaman olur mu?
Öyle de olur da ikincisine gerek yok dediğim gibi. Ayrıntılı bilgi için şu videoyu izleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şu an ikisini de biçimlendirdim fakat M.2 SSD Windows yüklenmiyor nasıl cozecegim?

@RoaringLion

Dosya Ekleri

• 20240107_183637.jpg
    20240107_183637.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 13
Eski işletim sisteminiz Sürücü 0'a yüklüymüş. Sürücü 0 yazan tüm bölümleri biçimlendirip en üstteki Sürücü 0 Ayrılmamış Alan haline getirmeniz lazımdı. Sürücü 1'e neden yüklenmediğiyle ilgili bilgiyi (Ayrıntıları göster)'e tıklayarak öğrenebilirsiniz. Tahminim, Sürücü 0'a yüklü bir işletim sistemi olduğu için Sürücü 1'e yüklenemiyor.

Eski işletim sisteminiz sürücü 0'a yüklüymüş. Sürücü 0 yazan tüm bölümleri biçimlendirip en üstteki sürücü 0 ayrılmamış alan haline getirmeniz lazımdı. Sürücü 1'e neden yüklenmediğiyle ilgili bilgiyi (ayrıntıları göster)'e tıklayarak öğrenebilirsiniz. Tahminim, sürücü 0'a yüklü bir işletim sistemi olduğu için sürücü 1'e yüklenmiyor.

Şimdi M.2 SSD olan bölümü sildim ve tekrar oluşturdum şu an yükleniyor.

Şimdi M.2 SSD olan bölümü sildim ve tekrar oluşturdum şu an yükleniyor.
Ayrılmamış alana dönüştürmeniz gerekiyordu, bunun için de silmeniz gerekiyordu. Doğru yapmışsınız.

Geri
Yukarı