Windows 11 geçilir mi?

• Konuyu başlatan chary
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 732
Bu Windows 11 bilgisayarı yavaşlatıyor anlamına çıkmıyor mu Windows 7 zamanı da 10 için böyle söyleniyordu hantallık nasıl yani?

Düşük RAM'a sahip cihazlarda, desteklenmeyen işlemciye kurulan cihazlarda, yanlış kurulan cihazlarda hatalar, kasma, çökme, siyah ekran gibi hatalar olabiliyor.

Yok sistemi yavaşlatmıyorda, animasyonlardan falan kaynaklı herhalde. Banada hantal geliyor. Özellikle explorer
Animasyonlar hızlı değil biraz yavaşlatılmış olduğu için normal hocam.

Bu Windows 11 bilgisayarı yavaşlatıyor anlamına çıkmıyor mu Windows 7 zamanı da 10 için böyle söyleniyordu hantallık nasıl yani ?
Windows 7 zamanında Windows 10 gerçekten hantaldı ve Microsoft bunu halletti. Windows 11'de çok garip bi hantallık var masaüstünde. Bana çok yavaş geliyor. Windows 10'da şak şak şak girip çıkarken 11'de bariz şekilde bekliyorum.

bir sorunmu yaşadınız hocam bu fikrinizin sebebini merak ettim
Kasıyor,
Animasyon gecikmeleri var,
Animasyonlar ayrıca takılıyor,
Oyunlarda lag oluyor ve kasıyor,
Fiziksel Ram ve Sanal Ram kullanımı, boşta iken gereksiz yüksektir.
Aynı şekilde CPU kullanımı da çok boşta çok şekilde yüksektir.
Depolama birimi bir şey yüklemediğim halde 50 GB'den fazla alan kaplamamaktır.

Sistemim;
Ryzen 3 5300U, Vega 6 GPU (2021 model işlemci),
12 GB Ram,
Intel 512 GB NVme M2 SSD. 923 MB yazma hızı var, 1812 MB okuma hızı var.

Kasıyor,
Animasyon gecikmeleri var,
Animasyonlar ayrıca takılıyor,
Oyunlarda lag oluyor ve kasıyor,
Fiziksel Ram ve Sanal Ram kullanımı, boşta iken gereksiz yüksektir.
Aynı şekilde CPU kullanımı da çok boşta çok şekilde yüksektir.
Depolama birimi bir şey yüklemediğim halde 50 GB'den fazla alan kaplamamaktır.

Sistemim;
Ryzen 3 5300U, Vega 6 GPU (2021 model işlemci),
12 GB Ram,
Intel 512 GB NVme M2 SSD. 923 MB yazma hızı var, 1812 MB okuma hızı var.
AMD işlemcilerde performans sorunu vardı büyük oranda düzeltilmişti. Ama bazı Ryzen serisi işlemcilerde hala sorunlar devam ediyor.

AMD işlemcilerde performans sorunu vardı büyük oranda düzeltilmişti. Ama bazı Ryzen serisi işlemcilerde hala sorunlar devam ediyor.
8. nesil Intel işlemcimde var. İ5 8562U, onda da kasıyor. Windows 11 iğrenç bir işletim sistemi ayrıca. Her şeyiyle zorluk çıkartıyor.
Çift sağ tık menüsü, ne bilim not defteri daha basit olacağım ayağına 100 MB ram tüketiyor falan filan çöp.

8. nesil Intel işlemcimde var. İ5 8562U, onda da kasıyor. Windows 11 iğrenç bir işletim sistemi ayrıca. Her şeyiyle zorluk çıkartıyor.
Çift sağ tık menüsü, ne bilim not defteri daha basit olacağım ayağına 100 MB ram tüketiyor falan filan çöp.
Memnun değilseniz geçmeyin hocam. Zaten tabanı Windows 10 ile aynı hemen hemen.

Memnuniyetsizlik alakası yok ki. Bu öyle bir şey değil. Windows 10 süper süper.
Windows 10'nun 1 yılı kaldı destek konusunda. Windows 11 10.Nesil altı İntel işlemcilerde düzgün çalışmıyor hala AMD malum. Umarım 2025'e kadar Windows 11 kendini toplarlar.

Windows 10'nun 1 yılı kaldı destek konusunda. Windows 11 10.Nesil altı İntel işlemcilerde düzgün çalışmıyor hala AMD malum. Umarım 2025'e kadar Windows 11 kendini toplarlar.
Kullanıcı sayısı hiç düşmüyor Windows 10'un. Zaten paralı destek varmış. Bir müddette onu bedava kullanırız (crack yollar :D), daha sonra da 3-4 yıl AMD, Nvidia destek verir, tamam. Ne güzel.

Kullanıcı sayısı hiç düşmüyor Windows 10'un. Zaten paralı destek varmış. Bir müddette onu bedava kullanırız (crack yollar :D), daha sonra da 3-4 yıl AMD, Nvidia destek verir, tamam. Ne güzel.
Abone sistemi gibi birşey olucak hocam yanlız.

Yeni konular

Geri
Yukarı