Windows 11 gereksinimleri karşılanmasına rağmen güncellenmiyor

61Furkan61

Hectopat
Makaleler
1
Windows 10'dayım şu an. Bir güncellemeyi bir türlü yükleyemiyor ne denediysem olmadı bayağı bir şey denedim. O yüzden toptan 11'e geçeyim bari diye düşündüm. Onda da şöyle bir sıkıntı var PC sistem durumu denetimine girdiğim zaman Windows 11 için gereksinimlerini karşılıyor diyor.

resim_2022-08-14_192442117.png

Ancak güncelleme sayfasına girdiğimde ise karşılamıyor diyor.

wu.png

BIOS'u güncellemiştim yeni. TPM ayarı varsayılan olarak açık olmuş artık yeni güncellemeyle. Ama dediğim gibi bunu Windows Update görmüyor bir türlü. Yeniden başlattım birçok kez.

Benden lisansı tekrar isteyecek mi? Lisans yalan olur diye buradan yapmak istemiştim.

Ben de 1 saat önce civarı biosu en güncel sürüme güncelledim ama durum bu.
Bilgisayar açık iken isoya sağ tıklayıp bağla de ve Setup.exe yi çalıştır. Direk önüne çıkar bağla dediğinde.
Tamam diye diye geç. Hem dosyalarına da bir şey olmaz.

Ben de 1 saat önce civarı BIOS'u en güncel sürüme güncelledim ama durum bu.

Hocam bu videoyu izler misiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videoyu izler misiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunların hepsi destekleniyor bende.

Bilgisayar açık iken isoya sağ tıklayıp bağla de ve Setup.exe yi çalıştır. Direk önüne çıkar bağla dediğinde.
Tamam diye diye geç. Hem dosyalarına da bir şey olmaz.
Şuan aşağıdaki bağlantıdan indiriyorum. Windows 11 yükleme yardımcısı diyor. Başlangıçta destekleniyor dedi bu da. Bakalım sıkıntı çıkmaz umarım.

Windows 10'dayım şu an. Bir güncellemeyi bir türlü yükleyemiyor ne denediysem olmadı bayağı bir şey denedim. O yüzden toptan 11'e geçeyim bari diye düşündüm. Onda da şöyle bir sıkıntı var PC sistem durumu denetimine girdiğim zaman Windows 11 için gereksinimlerini karşılıyor diyor.

Eki Görüntüle 1485704

Ancak güncelleme sayfasına girdiğimde ise karşılamıyor diyor.

Eki Görüntüle 1485729

BIOS'u güncellemiştim yeni. TPM ayarı varsayılan olarak açık olmuş artık yeni güncellemeyle. Ama dediğim gibi bunu Windows Update görmüyor bir türlü. Yeniden başlattım birçok kez.
Windows Update en başta denetliyor. Siz yeniden açınca görmüyor. Windows 11 sitesindeki yükseltme aracı ile yapın. Windows Update ile aynı işlevi görecektir.

Geri
Yukarı