Windows 11 görev çubuğu çalışmıyor

m3c

Hectopat
Merhaba, nedense bilgisayara Windows 11 prewiev sürümünü kurdum. Ve kurduğum andan sorunlar başladı. Görev çubuğunda hiçbir şey yok, ve Windows 11'i kurmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturmuştum, ama ayarlar uygulamasıda açılmadığı için nasıl geri döneceğimi bilmiyorum. Kısayol ile de açılmıyor ayrıca görev yöneticisini kısayol ile açabildim, dosya gezginini yeniden başlatınca hiçbir şey değişmiyor. Windows 10'a nasıl geri dönebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, nedense bilgisayara Windows 11 prewiev sürümünü kurdum. Ve kurduğum andan sorunlar başladı. Görev çubuğunda hiçbir şey yok, ve Windows 11'i kurmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturmuştum, ama ayarlar uygulamasıda açılmadığı için nasıl geri döneceğimi bilmiyorum. Kısayol ile de açılmıyor ayrıca görev yöneticisini kısayol ile açabildim, dosya gezginini yeniden başlatınca hiçbir şey değişmiyor. Windows 10'a nasıl geri dönebilirim?

Güncellemeyi sil öyle dene.

Görev çubuğunda özellikle laptoplarda yaşanan sorun ile ilgili olarak ben de farklı bir çözüm buldum. Aygıt yöneticisinden ACPI-Compliant Control Method Battery aygıtını devre dışı bıraktım ve pil %100 görünmesine rağmen kapanıp-açılma ya da hiç açılmama sorunu düzeldi.

Şarj soketi takılı ve dil Türkçe durumda 1 saattir kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende hala aynı sorun var nasıl düzeldi?
  • Adım 1: CTRL-ALT-DEL'i kullanın ve Görev Yöneticisini açmayı seçin.
  • Adım 2 : Görev Yöneticisi'ni genişletmek için Görev Yöneticisi'nin altındaki "Daha fazla ayrıntı"yı seçin.
  • Adım 3 : “Dosya”ya gidin ve “Yeni görevi çalıştır”ı seçin.
  • Adım 4: “Aç” alanına “cmd” yazın.
  • Adım 5: Aşağıdakini yapıştırın (her şey kalın harflerle yazılmıştır):
    reg delete HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\IrisService /f && shutdown -r -t 0
  • Adım 6 : Enter tuşuna basın, ardından PC'niz yeniden başlatılmalıdır. Yeniden başlattıktan sonra her şey normale dönmelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı