Windows 11 görev çubuğu fenalık getirdi

• Konuyu başlatan Woex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

Woex

Hectopat
Her Windows'ta olduğu gibi bunda da görev çubuğunda bir takım bizim gizleyemediğimiz ama Microsoft'un gizlediği özellikler mevcut.

1.png
Bazı uygulamaları içine alan kendinden inatla nefret ettiren gereksiz işlev.
Adsız.png
Ve tamamen gereksiz mikrofon uyarısı hangi uygulamaların kullandığını gösteriyormuş bu ikisini kapatmak istiyorum ayarlarını yapabilen var mı?

Microsoft'un laptop kullanıcılarına garezi var galiba çünkü her Windows'ta bu güç simgesi yok oluyor üstüne üstlük bu sefer NVIDIA denetim masasınıda yanında seyehate götürmüş çözüm bilenler gelsin bakalım tartışalım.

Nvidia Denetim Masası'na ulaşmakta problemim yok. Diğer dediğiniz şeyler beni kötü etkilemedi fakat laptoplardaki güç planını kolayca değiştirmenin kaldırılıp Ayarlar menüsüne taşınması beni de biraz üzdü.

Benim bildiğim buradan gizleniyor;
2021-10-07_03-11-34.png

Ya/da direkt engelleyebiliyorsun.
2021-10-07_03-13-10.png

Aktif olan mikrofon (Bende üç tane gösteriyordu. Kişisel olarak kullandığım olan bu)
2021-10-07_03-14-24.png

Unarım yardımcı olur 🤝

Windows 11 denemedim ama daha zamanı var gibi geliyor. 1-2 yıl sonra bakabilirim. Bence güncellemeleri beklersen bazı sorunlar ve hatalar çözülecektir. Ama şu anlık Windows 10 kullanmak daha mantıklı geliyor.

Görev çubuğu için startallback kurabilirsin düzeliyor.
Deneyeceğim Yarın Öğlene Tekrar Cevaplarım
Benim bildiğim buradan gizleniyor;
Eki Görüntüle 1182651

Ya/da direkt engelleyebiliyorsun.
Eki Görüntüle 1182652

Aktif olan mikrofon (Bende üç tane gösteriyordu. Kişisel olarak kullandığım olan bu)
Eki Görüntüle 1182654

Unarım yardımcı olur 🤝
1. resimdekilerin hepsi kapalımı olucak açıkmı sağ tarafta o ok menüsü olmasın istiyorum
2.Resimi Anlamadım :D
3.Kullandığım Mikrofonu İzin Verme Yapınca Sesim Gitmiyor Örnek Discordda Sesteyim Sağ Altta Görev Çubuğunda Mikrofonun Üzerine Gelince Discord Tarafından Kullanılıyor Diyor

Yeni konular

Geri
Yukarı