Windows 11 görev çubuğuna dosya sürüklenmiyor

djharunyilmaz

Decapat
Merhaba masaüstünden dosyayı sürükleme özelliği çalışmıyor maalesef nasıl düzeltilebilir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Adsız.png

Windows 11 Görev çubuğu dosya taşıma ve kopyalama olmuyor.

Maalesef herkeste böyle. Başlat menüsünden aratarak kısayolu bulun ve sağ tıklayıp görev çubuğuna sabitleyin.

Regedit ile yapılamaz mı? Çok saçma ama
Olay yanlış anlaşılmasın ben görev çubuğuna eklemek istemiyorum dosyaları örnek olarak whatssap a sürükleyip direk kolayca içine atmak istiyorum.
Microsoft size zorla 11 geçin demiyor ki hala bugların olduğunu söylüyor. Bir süre 10'da kalın.

Regedit ile yapılamaz mı? Çok saçma ama.
Olay yanlış anlaşılmasın ben görev çubuğuna eklemek istemiyorum dosyaları örnek olarak WhatsApp'a sürükleyip direk kolayca içine atmak istiyorum.

Tamamdır öyle desenize. Sorunu anladım ama maalesef Windows 11 de o da yok. Dosyayı tuttuktan sonra Alt Tab kombinasyonu ile WhatsApp uygulamasına geçin. Tek yol bu.

Microsoft size zorla 11 geçin demiyor ki hala bugların olduğunu söylüyor. Bir süre 10'da kalın.
Bu bug değil bu arada Microsoft bu özelliğin olmayacağını açıklamıştı bence çok talihsiz. Özellikle tasarım işiyle uğraşanlar için işkence.

Ben de bu konudan muzdaribim Photoshop a dosya atacağım Alt+Tab kombinasyonu ile programa geçip yapabiliyorum . Umarım bu özellik geri gelir

Yeni konular

Geri
Yukarı