Windows 11 görev çubuğuna sürükle bırak çalışmıyor

GO NETWORK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Arkadaşlar neden Windows 11'de sürükle bırak kaldırıldı.

Ekran Görüntüsü (3).png

Bunun işletim sistemini kötülemekle ne alakası var? Mesele bir defa performans değil ki. Girin Reddit sayfalarına insanlar sürekli sürükle-bırak özelliğinin neden kaldırıldığı ile ilgili eleştirilerini yazıyor. Bu özelliğin kaldırılması performansa nasıl bir etki edebilir ki? Windows 11'in Windows 10'a kıyasla daha performanslı olduğu zaten bilinen bir gerçek.

Neden böyle diyorsunuz? Haterlık mı bu ben yanlış mı algılıyorum emin değilim. Ben performans olarak gözle görülür fark görüyorum ayrıca görsel olarak da iyi duruyor. Pencere kullanımları işlevsel. Şu ana kadar hata da yaşamadım. 1.5 2 aydır betadayım. Bence önyargılı davranmayın.
Görsel olarak kötü demedik ki. Neden sürükle bırak çalışmaz anlamak mümkün değil. Photoshopla çalışıyorsan ve bu özellik çalışmıyorsa büyük sıkıntı var demektir. Her seferinde pencere boyutumu değiştireceğim. Çok saçma bir değişim olmuş. İkincisi, klasörlerin içeriğini göremiyoruz. Eskiden klasörün içerisine girmeden içerisinde ne var, fikir sahibiydik. Şimdi bütün klasörler aynı. Sadece dolu mu boş mu onu görüyoruz. Çok saçma geldi bana. belki de bir ayarı var ben bulamadım. Windows 10 a geri döneceğim. Umarım bir sıkıntı yaşamam.

Bence sürükle bırak neden kalktığını şöyle tahmin edeyim. Yeni özellik getirdiler. Ekranı kapla yerinde fareyi beklettiğiniz zaman pencereleri konumlandırabileceğiniz seçenekler çıkıyor. O özelliği kullansınlar diye yapmış olabilirler. Yoksa milletin onu kullanacağı yok.

Bir çözümü var mıdır diye aranıyordum ben de. Hakikaten akıl alır gibi değil. Windows 11 birçok konuda gerçekten çok kullanışsız. Bazı uygulamalar resmen hibrit tasarlanmış. Yarısı eski yarısı yeni. Birçok pratik ayarı daha fazla vakit kaybına sebep olacak yerlere ittirmişler.

@Fallegan @blackcat67 @GO NETWORK
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada arkadaş çözümü vermiş Windows 11'e de yakında gelecek zaten o zamana kadar bununla idare edebilirsiniz.

Sürükle-bırak özelliği neden kaldırılıyor anlamış değilim bu yüzden tekrar Windows 10 geçeceğim işlerimi o kadar çok zorlaştırıyor ki, yani ne ne sebebi nedir? Açıklama yapsın desin ki şu olaylardan ötürü işletim sistemini çok yorduğu için kaldırdık vb. diye madem açıklama yapsın.

Genel olarak Alt+Tab ve Win+D kullandığım için hiç eksikliğini hissetmemiştim.

Nasıl ya dosya gezgininde bir dosya var masaüstüne sürükleyeceğim, tutup görev çubuğuna en sağ kısmına getirdiğim zaman masa peek özelliği devreye girip masaüstünü gösterir oraya sürüklerdim şimdi dosyayı görev çubuğuna yaklaştırınca bile olmuyor işaret ediyor. Olmaz diye.

Nasıl ya dosya gezgininde bir dosya var masaüstüne sürükleyeceğim, tutup görev çubuğuna en sağ kısmına getirdiğim zaman masa peek özelliği devreye girip masaüstünü gösterir oraya sürüklerdim şimdi dosyayı görev çubuğuna yaklaştırınca bile olmuyor işaret ediyor. Olmaz diye.
Hocam Win+D ye basınca masaüstüne geçiyor otomatik olarak, bence daha pratik bir deneyin isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı