Rehber Windows 11 Görev çubuğuna sürükle bırak özelliği

Windows 11'e geçtiğimden beri takıntı yaptığım sürükle bırak sorununu çözmeyi sonunda başardım, ufak bir araştırma yetti doğrusu. Forumda bir regedit komutu buldum ama pek çok sorun çıkardığı yazılmış, GitHub'daki bir geliştirici çözebilmeyi başarmış.

Buradan güncel sürümü indirip yönetici olarak çalıştırın. Karşınıza gelecek komut satırı 10 saniye sonra otomatik kapanacak. Siz görev yöneticisinden bu uygulamayı sonlandırana kadar her açılışta otomatik olarak çalışacak.

Bu programın da herhangi bir soruna sebep olduğunu gözlemlemedim, yükleyin geçin işte, Microsoft'un kaç güncellemedir yapamadığını adamın biri yapmış işte :D

20211031_125433 (1).gif

Windows 11'e geçtiğimden beri takıntı yaptığım sürükle bırak sorununu çözmeyi sonunda başardım, ufak bir araştırma yetti doğrusu. Forumda bir regedit komutu buldum ama pek çok sorun çıkardığı yazılmış, GitHub'daki bir geliştirici çözebilmeyi başarmış.

Buradan güncel sürümü indirip yönetici olarak çalıştırın. Karşınıza gelecek komut satırı 10 saniye sonra otomatik kapanacak. Siz görev yöneticisinden bu uygulamayı sonlandırana kadar her açılışta otomatik olarak çalışacak.

Bu programın da herhangi bir soruna sebep olduğunu gözlemlemedim, yükleyin geçin işte, Microsoft'un kaç güncellemedir yapamadığını adamın biri yapmış işte :D

Eki Görüntüle 1203052
Teşekkürler Tunahan. Mi A2 Lite Telegram grubunda özledik. :)

Eki Görüntüle 1203052
Ben, bilgisayar her açıldığında tekrardan manuel olarak açmak zorunda kalıyorum çalışmıyor. Başlangıca nasıl alabilirim?

Ben, bilgisayar her açıldığında tekrardan manuel olarak açmak zorunda kalıyorum çalışmıyor. Başlangıca nasıl alabilirim?

Uygulamayı açın.
Görev çubuğundaki ^ düğmesine tıklayıp orada bulunan uygulamanın simgesine sağ tıklayın.
Configre butonuna basın.
Ondan sonra açılan not defteri kısmından 0 olan değeri 1 olarak değiştirin ve kaydedin.
Görev Yöneticisi'ni açın ve başlangıç seçeneğini seçin.
Uygulama oraya geldiyse işlem tamamdır.
Gelmediyse.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Uygulamayı elle bir kez daha açın.
Görev Yöneticisi'ni açıp başlangıç seçeneğine tıklayıp aynı yeri bir kez daha kontrol ediniz.
Bu sefer uygulama simgesinin gelmiş olması ve etkinleştirilmiş olması lazım.

Uygulamayı açın.
Görev çubuğundaki ^ düğmesine tıklayıp orada bulunan uygulamanın simgesine sağ tıklayın.
Configre butonuna basın.
Ondan sonra açılan not defteri kısmından 0 olan değeri 1 olarak değiştirin ve kaydedin.
Görev Yöneticisi'ni açın ve başlangıç seçeneğini seçin.
Uygulama oraya geldiyse işlem tamamdır.
Gelmediyse.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Uygulamayı elle bir kez daha açın.
Görev Yöneticisi'ni açıp başlangıç seçeneğine tıklayıp aynı yeri bir kez daha kontrol ediniz.
Bu sefer uygulama simgesinin gelmiş olması ve etkinleştirilmiş olması lazım.

Uygulamayı yükledim ve sorunsuz çalışıyor fakat ne görev yöneticisinde ne de görev çubuğunda uygulamayı göremiyorum.

Eyvallah kardeşim benim bilgisayar kullanmayı biliyorum :D. Kastettiğim simgenin hiç olmamasıydı fakat internetten en sın sürümünü bulup indirdim ve şimdi geldi sıkıntı yok.

Rica ederim. Bir de bu programın en son sürümünü indirin her zaman.😃

Merhabalar konu dikkatimi çekti eğer sürükleyip bırakacağınız program açıksa Alt+Tab yaparak dosyaları bırakabilirsiniz. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı