Windows 11 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

İlk Insider surumunden beri birkaç ay kullandım. En son lanet gelsin diyerek Win 10'a dondum. Baştan aşağı rezalet Görev Çubuğu, Dosya Gezgini ve sayamayacağım kadar hataları bıktırdı. 5 senedir aktif olarak Insider'ım. 11 tam anlamıyla aceleye getirilmiş; para kazanmak için yapılmış bir işletim sistemi.

Bugu var ama kullanmaya değer. 8.1den sonra gozüme aşırı farklı gelen işletim sistemi.

Şu anq kadar bug falan görmedim normal ve hızli.

Böyle bir sey mi var?
Kusura bakmayın oto düzeltmede yanlışlık olmuş 1135g7 olacaktı.
1135g7 olacaktı düzeltirim.

Çoğu kişi hiç kullanılamayacak seviyedeymiş gibi sayıp sövüyor, bir tek bende mi sorun yok? Tamam tek tük hatalar var da o kadar abartılacak kadar değil.
Temiz kurulumda çok sorun yaşamıştım da anca düzelttim. Şu an ben de kullanabiliyorum. 22572 stabil. Öncesi eziyet gibi özellikle 22000 rezaletti hiçbir şey kullanamıyordum CPU Throttle oluyordu. Şu an rahatça oyun da oynayabiliyorum.

@e.n.e.s Windows 8'i, 10'u ve 11'i ilk çıktığı zamanlardan beri kullanan biri olarak şunu diyebilirim ki benim de aklım almıyor, sanki kurduğum ve kullandığım işletim sistemleri diğer kullanıcıların kurup kullandığı işletim sistemleriyle aynı değil.
  1. Windows 8 hata dolu dediler, sıfır hata yaşadım.
  2. Windows 10 hata dolu dediler, sıfır hata yaşadım. Ayrıca 2020'ye kadar HDD ile kullandım.
  3. Windows 11'de de çok hata var diyorlar, ben ilk yayınlanan Dev ve Beta Channel sürümünü de RTM sürümü de hatasız kullandım.
Windows 11'de yaşadığım iki tane hata vardı; Beta BIOS öncesi fTPM sebepli akıcılık problemi ve görev çubuğundaki saate tıklayınca bazen açılmayan takvim ekranı (İngilizce ISO ile düzeldi).

Windows 8 ve 10'u (2020'ye kadar) kullandığım sistem:
  • ASUS M4A89GTD PRO/USB3
  • AMD Phenom II x6 1075T 3.00 GHz - stok soğutucu
  • XFX Radeon HD 6950 2 GB
  • 2x4 GB 1600 MHz CL16 DDR3
  • Cooler Master kasa ve dahili 650W PSU.
  • WD Black 1 TB (2010) HDD.
2020 sonrası Windows 10 ve 11 kullandığım sistem:
  • Corsair Spec-Delta RGB ve Corsair VS550
  • ASUS B450M-Dragon
  • AMD Ryzen 5 3600 4.1 GHz (1.2v) - SilverStone Hydrogon D120 soğutucu
  • ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti Gaming OC
  • XPG Gammix D30 2x8 GB 3000 MHz CL16
  • WD Blue SN570 500 GB M.2
  • Samsung 860 EVO 250 GB SATA III
  • Samsung 870 EVO 500 GB SATA III

Bahsettiğim Beta BIOS:

AMD anakart kullanan kişiler fTPM sorununu çözen Beta BIOS güncellemeleri varsa kurmayı düşünebilirler. Tabii unutmamak lazım, BIOS beta olduğu için olası bir problemde sorumluluk sizde oluyor.

Son düzenleme:
Her yeni çıkan şeyde hata var diyen tayfa yüzünden milletin gözü korkuyor. Denemeden yorum yapmamak lazım. Ben yeni çıktığında 10 da denemiştim sizin gibi, üstelik HDD ile. Gayet güzel çalışıyordu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…