Windows 11 HDD performansı nasıl olacak?

Artış olmaz düşüş bile olabilir. HDD ile hem Windows 10 hem de 11 kullanmayı önermiyorum. Eğer illa HDD kullanacağım derseniz 8.1 gayet iyi.
SSHD ile bu sorunu çözebilir miyiz sizce?
SSHD'ler bir ara çıktı sonra kayboldu diye biliyorum. Aktif satışı var mı acaba?

İnşAllah 5400 RPM HDD'im için performanslı olur. Ben performanslı olacağını düşünüyorum, çünkü Windows 10 20H2 ve 21H1 güncellemeleriyle sistemim daha hızlı çalışmaya başladı ve disk kullanımı düştü.

HDD'yi OS kurmak için kullanmayın hocam artık. Lütfen. Ülkede büyük bir çoğunluğun ekonomik sıkıntı çektiğini biliyorum ama 200-300 lira verip 240 GB SSD alamayacak kadar da değil. SSD alamıyorsanız Windows 10/11 lisansı da alamazsınız zaten.
SSD alamayanlar zaten genelde korsan işletim sistemi kullanıyor :)

HDD'yi OS kurmak için kullanmayın hocam artık. Lütfen. Ülkede büyük bir çoğunluğun ekonomik sıkıntı çektiğini biliyorum ama 200-300 lira verip 240 GB SSD alamayacak kadar da değil. SSD alamıyorsanız Windows 10/11 lisansı da alamazsınız zaten.
Yanlız 240GB SSD olarak ve markası iyi olan bir cihaz almaya kalktığınızda 350tl leri geçebiliyor (nvme değil direk sata3) ben bu yıl 4 olan rami 8 e çıkarayım ets deki ufak laglar gitsin seneye de ssd yi alırım artık windows 12 çıktığında filan emekliye ayrılır

Yanlız 240GB SSD olarak ve markası iyi olan bir cihaz almaya kalktığınızda 350tl leri geçebiliyor (nvme değil direk sata3) ben bu yıl 4 olan rami 8 e çıkarayım ets deki ufak laglar gitsin seneye de ssd yi alırım artık windows 12 çıktığında filan emekliye ayrılır
Hocam ben kendi SSD'mi 300'den aşağı bir fiyata aldığımı hatırlıyorum, yıllar önce de değil yani 1-2 ay önce. Kötü de değil hatta, Patriot Burst 240 GB.

Ben HDD de kullanıyorum gayet güzel çalışıyor 5400 RPM hızında regedit ile birkaç ayar yaptım şu an güzel sanal bellek atayınca biraz daha hızlanıyor.

Geri
Yukarı