Windows 11 Home'dan Pro'ya geçiş için key önerisi

Yanlış anlamayın, anlayamadım. Nasıl key önereceğiz size? Yani key işte. Pro keylerin hepsi aynı. Aralarında bir fark yok.

Retail diye geciyor, bunu alabilirsin.

Microsoft hesabın ile eşitlenecek yanlış hatırlamıyorsam.

Bendeki key MAK. 3-4 defa format attım, bir sorun çıkmadı. Ama Retail daha güvenilir tabii.

Konuya gelince, @Umut Nas'ın öneridiği gibi bir key alsanız tamamdır.

Daha önceden Retail key aldım ve birkaç cihazımda kullandım. Retail keyi kullanmak için bir önceki cihazdan silmek gerekiyor. Ben genelde format atarak siliyorum. Daha avantajlı açıkçası ancak OEM key arıyorum. Bazen sorun çıkartabiliyorlar, bu yüzden konu açma gereksinimi duydum.

Format atarak key silinmez. Key'i silmek için komut işlemi ile silebilirsin. Pro sürüme ücretsiz geçiş için key var fakat daha sonra satın almak için key girmelisin. Home sürümüne Pro etkinleştirme key girilmiyor.

Mesela CMD üzerinden etkinleştirme yaptığımızı varsayalım. Cihaza temiz kurulum yaptığımızda etkinleştirme gidiyor. Aynı durum Retail key için de mevcut değil mi? Bana mı öyle denk geldi?

@Furkan Karagülle ben bütün Key'leri denedim format attıktan sonra bilgisayar internete bağlanınca aktif oluyor. Sanırım bilgisayarınızın anakart bilgilerini Microsoft sunucu ortamına kaydediyor. Bilgisayarınızı tekrar anakart bilgilerini doğrulayarak aktif ediyor.

@Furkan Karagülle ben bütün Key'leri denedim format attıktan sonra bilgisayar internete bağlanınca aktif oluyor. Sanırım bilgisayarınızın anakart bilgilerini Microsoft sunucu ortamına kaydediyor. Bilgisayarınızı tekrar anakart bilgilerini doğrulayarak aktif ediyor.

Şimdi anladım. Peki şu durumda Home versiyonu etkinken Retail key veya CMD kullanarak Pro'yu direkt üstüne kurabilir miyim?

@Furkan Karagülle bilgisayarını Pro sürümüne beleş yükselten Key var, ama sanma ki bu bilgisayarını Pro'a yükseltip etkinleştirecek sadece Pro sürüm özelliklerini açıyor kolayca geçiyorsunuz. Sonra Pro'a geçiş sağlayınca Pro anahtarını gireceksiniz bu kadar basit. Ya da diğer yöntem ise direkt format sırasında Pro sürümü seçip kuruyorsun. Bir de lisansı silmene gerek yoktur sen bir şansını Pro sürüme geçerek dene baktın lisans istedi o zaman Pro Key satın alıp aktifleştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı